İŞTE ŞAMPİYON!

25.04.2015 Haberler

Tokat Belediye Plevnespor, şampiyon olarak Türkiye Erkekler 1. Voleybol Ligi'ne yükseldi.
Ankara’da yapılan Erkekler 2. Lig Final müsabakalarında 2014-2015 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Tokat Belediye Plevnespor, Türkiye Erkekler 1. Voleybol Ligi’nde mücadele etme hakkı kazandı.

Tokat’a dönen takımI, çok sayıfa Tokatlı Cumhuriyet Meydanı'nda coşkuyla karşıladı. Tokat Belediyesi bandosu eşliğinde törenin düzenlendiği alana giren sporcuları Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tek tek sarılarak tebrik etti. Sporcular ve teknik heyete çiçeklerden oluşan çelenk takan Başkan Eroğlu, sporcularla birlikte kupayı havaya kaldırarak kupa sevincini yaşadı. Törende konuşma yapan Tokat Belediye Plevnespor Antrenörü Aykut Lale, hedeflerinin kupayı Tokat’a getirebilmek olduğunu ve bunu da başardıkları için mutlu olduklarını kaydetti. Takım olarak çok iyi mücadele ederek kupayı kazandıklarını ifade eden Lale, “Kupanın bedeli benim için parayla pulla ölçülemez. Bu anı yaşamak çok farklı bir duygu” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise kandil gecesi iki sevinci birden yaşadıklarını kaydetti. Geçen yıl 2. Lig'e düşen takımın tekrar 1. Lig'e çıkmasının sevincini yaşadıklarını ifade eden başkan Eroğlu, Plevnespor’un Avrupa kupalarını hedefleyen asla küme düşme tehlikesi yaşamayacak bir takım olacağını ifade ederek, “Bize inanın, biz sizin yüzünüzü her zaman güldürmeye devam edeceğiz. Sporcu kardeşlerimle bu sözü buradan güçlü bir şekilde veriyoruz. İnşallah bir daha küme düşme korkusu yaşamayan, yeniden Avrupa kupalarına katılma hakkı elde eden bir takım oluşturacağız. Bize inanın güvenin inşallah” diye konuştu.

Programın sonunda Belediye Plevnespor Yöneticileri, teknik heyet ve sporcularla yemek yiyen Başkan Eroğlu, şampiyonluk ödülü olarak 100 bin TL pirim vereceklerini de ifade etti.