BAŞKAN EROĞLU, GÖREVİ DEVRALDI!

02.04.2014 Haberler

Başkan EROĞLU; "Biz eşit, adil, şeffaf ve hesap veren bir anlayışla belediyeciliğimizde yolumuza devam edeceğiz" dedi.
Şeyh-i Şirvani Mezarlığı’nda okunan duanın ardından AK Parti İl Başkanlığı’na geçen Başkan Eroğlu, yakasındaki AK Parti rozetini çıkartarak AK Parti İl Başkanı Adem Çelik’e teslim etti. Başkan Eroğlu, parti rozetini çıkardığını belirterek hangi partili olursa olsun herkese eşit mesafede olacağını kaydetti.   Daha sonra Belediye Başkanlık binası önünde düzenlenen törene katılan Başkan Eroğlu'nu büyük bir kalabalık karşıladı. Vatandaşların uzun süre sloganlar ve sevgi gösterilerinde bulunduğu Başkan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, halkın içinden ayrılmayacağını, belediye kapısının halka sonuna kadar açık olacağını belirterek, "Artık 30 Mart bizim için bitmiştir. ‘Şu mahalle bize şu kadar oy verdi, şu mahalle az oy verdi, bu insan beni tercih etti, bu etmedi’ gibi bir anlayış bizim anlayışımız olmadı, olamayacak da. Her zaman söyledim. Biz eşit, adil, şeffaf ve hesap veren bir anlayışla belediyeciliğimizde yolumuza devam edeceğiz. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi; iki günü eşit olan, ziyandadır. Bizde inşallah bu hadisi kendimize rehber edineceğiz. Hayırlı iş yapmak, hayırlı insan olmak için, devamlı çalışan, insanların duasını alan bir başkan olmak için çaba göstereceğiz. Ben sizin aranızdan gelen bir kardeşinizim, evladınızım. Bundan sonra da inşallah sizlerden hiç ayrılmayacağım ve bu kapı sonuna kadar size açık olacak.Tokat Belediye Başkanı olarak 145 bin insanın belediye başkanı olarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından okunan dualarla belediye binasına giren Başkan Eroğlu’nu makamında Başkan Doç. Dr. Adnan Çiçek karşıladı. Tokat Belediye Başkanı olarak iki dönem görev yapan Adnan Çiçek, görevini Eyüp Eroğlu’na teslim etti. Eski Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi. Belediye başkanlığının zor bir görev olduğunun altını çizen Çiçek, “2004 - 2014 döneminde Tokat Belediye Başkanlığı görevini sürdürdüm ve yine bu görevi partimizden gelen bir kardeşime teslim ediyorum. Seçim sürecinde halkımızın kendisine gösterdiği teveccüh içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Elbetteki insanlarımızın beklentisi farklı olabilir ama şehrin hamisi olmakta kolay değildir. Rabbim işlerini kolaylaştırsın. Allah yar ve yardımcısı olsun. Elbette inanıyoruz ki her sabah evinden çıktığı zaman bu şehir için dua edecektir. Türkiye'de geçmiş dönemlerde, belediyeler genelde rantiye yerleri, ihaleden pay alma yerleri olarak görünüyordu. Ben inanıyorum ki Türkiye'de bunu halen yapanlar var. Bu konudaki sorumluklarını da kendisine hatırlatmak istiyorum. Hasbelkader etrafında belki bu şekilde ki yollara teşebbüs edecek kardeşlerimize de şunu tavsiye ediyorum ki, Eyüp Eroğlu kardeşimizin işini lütfen zorlaştırmayın. Kendi işlerinizi halletmek adına bu insana vebal yüklemeyin. 10 yıllık süre içerisinde böyle bir sıkıntı yaşamadan sağlıklı bir şekilde görevi kardeşimize vermenin mutluluğunu yaşıyorum. Bundan sonraki süreçte kardeşimize dualarınızı bekliyorum” diye konuştu. 

Çiçek, konuşmasının ardından yakasındaki rozeti çıkartarak Başkan Eroğlu’nun yakasına taktı. Başkan Eroğlu ise konuşmasında vatandaşlarla oluşturacakları gönül bağı ve dualarla yola koyulacaklarını belirterek, “Başkanımızın bıraktığı bu güzel noktadan belediyemizi daha güzel noktalara getirmek için gayret edeceğiz. Kendisine teşekkür ediyorum. 10 yıl boyunca Tokat’ımızda güzellikler oluşturdu. 4 yıl boyunca da il başkanı olduğum süreçte birlikte çalıştık. Emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Artık bu görevi devraldığımız andan itibaren biz de halkımız için düşünecek ve çalışacağız. Herkesin sesine kulak verip, hiçbir şekilde vatandaşı ötekileştirmeden kucaklayan, kapımızın sonuna kadar açık olduğu bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Vatandaşlarımızla oluşturacağımız bu gönül bağıyla, başkanımızın bıraktığı bu güzel noktadan belediyemizi daha iyi noktalara taşımak için gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Eroğlu, konuşmasının ardından Adnan Çiçek'e verdiği hizmetlerin anısına plaket takdim etti.
Daha sonra Adnan Çiçek ile bir süre sohbet eden Başkan Eroğlu, eski Belediye Başkanı Doç Dr. Adnan Çiçek'e kapıya kadar eşlik ederek uğurladı.

02.04.2014 - A.Yılmaz