BELEDİYE SPORCUSU ŞAMPİYON OLDU

10.03.2015 Haberler

7 Mart’ta İstanbul Ataköy’de düzenlenen Belediyeler Arası Salon Atletizm Yarışması’nda Tokat Belediyesi adına yarışan Burak Özdemir, şampiyon oldu.
Atletizm Federasyonu organizesinde düzenlenen yarışmada Tokat Belediyesini temsilen Genç Erkek Takımı sporcularından Burak Özdemir, 1500 metrede  4.05’lik derecesiyle şampiyon oldu. 

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Belediyeler arası Atletizm yarışmasında 15 Erkek, 16 Bayan takımı olmak üzere toplamda 31 Belediye Takımı kıyasıya mücadele etti. 60 m. – 400 m. – 1500 m. – Uzun Atlama – Yüksek Atlama ve Gülle Atma branşlarında düzenlenen Belediyeler arası Salon Atletizm yarışmasında Tokat Belediyesi takım olarak Türkiye’de toplam puanda takım halinde 8. oldu. 

Sporcularının ortaya koyduğu performanstan memnun olan Tokat Belediyesi Atletizm Antrenörü Abdullah Yılmaz, “Tüm sporların anası ve temeli olan Olimpiyatın en popüler branşı Atletizme verdiği desteklerinden dolayı Tokat Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.