EN İYİ HİZMET EĞİTİMDİR!

09.02.2015 Haberler

Plevne İmam Hatip Ortaokulu bahçesine Tokat Belediyesi’nin katkıları ile yapılan çok amaçlı salonun açılışı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tarafından yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Polat, Osman Altınordu ve Selahattin Kelemci’nin de katıldığı açılış programında katkılarından dolayı Başkan Eroğlu’na plaket de takdim edildi.  

Daha önceki ziyaretlerinde okulun kantin ve diğer gereksinimler için böyle bir bina eksikliği olduğunu tespit ettiklerini belirten Başkan Eroğlu, “Sizler bizlerin geleceğisiniz.Bu ülkeyi inşallah çok daha yukarılara çıkartacak, bu ülkeyi çok daha güzelleştirecek her anlamda ülkemizi dünyada sayılı ülkeler arasına koyacak olan sizler olacaksınız. Bizler size güveniyoruz inanıyoruz, inşallah sizler büyüdüğünüzde çok daha güzel yerlere geleceksiniz ve bu ülkeyi çok güzel başarılara da inşallah taşıyacaksınız.

Biz Tokat Plevne İmam Hatip Ortaokulundayız ve okulumuza daha önce yaptığımız ziyarette bir eksikliğini hissetmiştik.Okulumuzun böyle kantin gibi,yemek yenecek bir yer gibi ayrıca bir takım söyleşilerin bir takım eğitimlerin yapılabileceği böyle bir alana ihtiyaç olduğunu ifade etmiştik. Gerek milli eğitim müdürümüz gerekse hocalarımız ile yaptığımız görüşmelerde.Bizde dedik ki Tokat Belediyesi olarak bu konuda okulumuza yardımcı olalım.Arkadaşlarımız,kardeşlerimiz,gençlerimiz,çocuklarımız burada bu sosyal donatı alanında değişik aktiviteler yapsınlar. Bu amaçla ilk yarının hemen hemen son günleriydi bu içerisinde bulunduğumuz alanın inşaatı tamamlandı ve sizlerin hizmetine okulumuzun hizmetine sunuldu. Yoğun programlar ve 15 tatilde araya girince gelemedik dedik ki; İkinci yarının açıldığı ilk gün gelelim burada arkadaşlarımızla hem sohbet edelim hem buranın açılışını yapalım.

Şuan sizlerle bir aradayken 20-25 yıl öncesine gittim. Bende sizin yaşlarınızdayken İmam Hatip Ortaokulunda öğrenciyken, sizler gibi heyecanla derslerimi çalışırdım. Şimdi aradan uzun yıllar geçti ve öğrencilik yıllarımı yeniden anımsayıp, duygulandım. İnşallah sizler de ortaokul ve liseyi bitirip üniversiteye gidecek, iş güç sahibi olup kendi yuvanızı kuracaksınız. Bu yıllarınızı iyi değerlendirin, ailenize ve ülkenize faydalı bir fert olmak için yoğunlaşın. İnşallah bu tip tesisleri ilimize kazandırmak temennisiyle hepinize hayırlı bir ders yılı diliyorum” diye konuştu.

YAZICI: HASRET KALDIĞIMIZ HİZMETLERİ ALIYORUZ
Belediyenin eğitime yönelik çalışmalarının bütün ülkeye örnek olması gerektiğine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise şunları kaydetti; “Gerçekten hasret kaldığımız bir etkinlik içerisindeyiz. Belediyelerimizin yürüttükleri çok yönlü çalışmaların yanında eğitime de katkı sağlamış olmalarının mutluluğunu yaşıyorum. Tokat Belediyesi Başkanımız ve ekibinin birliktelikleri sonucunda ortaya çok güzel çalışmalar çıkıyor. İnşallah bu projeler amacına hizmet edecektir. STK ve hayırseverlerin de bu konulara eğilmesiyle çok daha iyi şeyler ortaya çıkacaktır. Değerli Belediye Başkanımıza katkılarından ve çalışmalarından ötürü teşekkürlerimi iletiyorum.”

Daha sonra Başkan Eroğlu sınıf birincilerinin isimlerine özel hazırlanan hediyeleri verirken, öğrencilere yapılan ikramlar eşliğinde bir süre sohbet edip, sorularını cevaplandırdı.