BAŞKAN EROĞLU: GÜVEN İNŞA EDİYORUZ

09.02.2015 Haberler

Mahallelerdeki tehlike arz eden binaların yıkımına başlandı. Mahallelerde tehlikeleri bertaraf edip güven inşa etmeye çalıştıklarına değinen Başkan Eroğlu, kent estetiği için de bu çalışmaların önemli olduğunu söyledi.
Erenler Mahallesi'ndeki terk edilmiş, kullanılmayan, yıkılmaya yüz tutmuş, tehlike arz eden 10 evin yıkım çalışmalarını inceleyen  Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bu tür binaların tespiti ve yıkımı için yaklaşık 3 aydır çalıştıklarını söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat ile birlikte incelemelerini sürdüren Başkan Eroğlu, kentte 30 metruk evin yıkım kararını aldıklarını belirterek, "Bu evlerin arasında ne yazık ki tinerci diye tabir edilen çocuklarımızın, evlatlarımızın zaman zaman  yasaklı maddeleri içtikleri ve bunun yanında her an tehlike arz eden ve  yıkılmak üzere olan  bazı binalar da vardı. Biz emniyetimizle, valiliğimizle görüşmek suretiyle bu 30 evi tespit ettik. Bu evlerin yıkımıyla ilgili yasal tüm şartları elde ettik ve yıkmaya başladık" dedi.  

Çalışmalar kapsamında 10 evin yıkımını gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Eroğlu, geriye kalan 20 evin de bir ay içinde yıkılacağını belirtti.

Şehrin estetiği ve mahallerde güvenliği esas aldıklarına da değinen Başkan Eroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Bu tip binaları yıkarak Tokat'ımızın çehresine de, Tokat'ımızın sağlığına da Tokat'ımızın güvenliğine de fayda sağlamış oluyoruz. Tabi bu rakam 30 ile kalmayacak. Yine incelemelerimizin sonunda tehlike arz eden başkaca binalar olduğu sürece de bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımızın isteklerine, haklımızın taleplerine kulak kesileceğiz. Bundan sonra da kulak kesilmeye devam edeceğiz."

Erenler Mahallesi'nin tarihi bir mahalle olduğunu anımsatan Eroğlu, yıkılan evlerin tescilsiz olduğunu da sözlerine ekledi.