EROĞLU: ‘TEMİZ TOKAT’ HAYAL DEĞİL

02.02.2015 Haberler

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘nün Atıklar ve çevresel kirlilik konusunda her hafta farklı bir mahallede düzenlediği bilgilendirme toplantısına bu hafta Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da katıldı.
Yarahmet Mahallesi sakinleri ile Yanar Düğün salonunda bir araya gelen Başkan Eroğlu, göreve başladıklarında belirledikleri sloganlardan birinin de ‘Temiz Şehir Tokat’ olduğunu ve Tokat’ı daha yaşanılabilir, daha temiz ve ferah bir şehre dönüştürmek için gayretle çalıştıklarını belirtti.

Özellikle evsel atıkların çevreye büyük zararları olduğunun altını çizen Başkan Eroğlu, “Atık yağlar ve atık piller için toplama noktalarına kutular yerleştirdik. Çok az miktarda ki atık yağın bile çevreye büyük oranlarda zararı oluyor. Pil için de aynı durum söz konusu. Sizlerinde geri dönüşüm ile bu kirliliği en aza indirgemede bize yardımcı olmanızı bekliyoruz” dedi. 

Görev süresince yaptıkları çalışmalardan da bahseden Başkan Eroğlu, 9 aylık süreyi iyi değerlendirdiklerini ve 20 civarında gerçekleştirdikleri projelerin yanında kısa zaman içerisinde Mahalle Konakları ve Hanımeli Kültürevi projesini de hayata geçireceklerini ifade etti. 

Özellikle Meydan projesine büyük önem verdiklerine vurgu yapan Başkan Eroğlu, Tokat’a rahat bir nefes aldırmak ve tarihiyle bütünleşmiş estetik bir şehir kimliği için Meydan Projesi ve Kent Park Projesi gibi rekreasyonları içinde çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu, Temizlik İşleri Müdürü Bekir Yıldız ve Çevre Mühendisi Serap Seçkin İlter, bitkisel atık yağlar, atık pil, ambalaj atıklarının geri dönüşümü, ekmek israfı ve çevre kirliliği konusunda bilgilendirmede bulundular.