KALEM, AKLIN DİLİDİR!

24.11.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilimizde görevli tüm öğretmenlere üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu birer kalem ve kutlama mesajı gönderdi.
24 Kasım sabahı öğretmenler kendilerine takdim edilen özel kalemlerden ötürü büyük memnuniyet duyarken, bazı öğretmenler kaleme hiç kullanmayıp Başkan Eroğlu’ndan bir hatıra olarak saklayacaklarını belirttiler. İlk defa bir öğretmenler gününde bu şekilde hatırlandıklarını belirten öğretmenlere, daha sonra Başkan Eroğlu’nun kutlama mesajı okundu.

Kutlama mesajında, öğretmenliğin manevi doyumu hiçbir meslekte bulunmayan bir gönül uğraşı olduğunu belirten Başkan Eroğlu, “Sizler, hepimizin gönlünde çok özel bir yer tutmaktasınız. Bizler de, bilhassa kültür ve medeniyetimizde, öğretmenlerimizi anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz saymaktayız. Zira, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir millet olarak, her öğretmeni, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığı olarak görmekteyiz.

Sizler gelecek nesillerin en büyük Mimarısınız... Değerli öğretmenim; 37 yaşında Tokat’ı yönetmesi için seçtiğiniz Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da sizin eseriniz değil mi? 

Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atıyor, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakarca görev yapan öğretmenlerimize aittir. Bu bakımdan, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer atfediyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.

Şunu çok iyi biliyoruz ki; Kalem aklın dilidir.
Geleceğe ışık tutan ve nesilleri geleceğe hazırlayan, çocuklarımızın ve gençlerimizin elini tutan ve ellerine kalem tutuşturan öğretmenlerimizdir…

Biz de Tokat Belediyesi olarak, gerek siz kıymetli öğretmenlerimizin, gerek öğrencilerimizin, gerek eğitim kurumlarımızın her türlü gereksinimi ve talebini öncelikli görevimiz biliyor, elimizden geleni fazlasıyla yapmaya gayret gösteriyoruz.

İnanıyoruz ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere uzak kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır.

Bu anlamlı günde, kutsal görevinizi aşkla, şevkle ifa eden siz değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi.