ZABITALAR SERTİFİKALARINI ALDI

21.11.2014 Haberler

Tokat Belediyesi öncülüğünde, tüm ilçe ve beldelerdeki Zabıta personeline yönelik verilen 2 günlük Hizmetiçi Eğitim Semineri düzenlenen sertifika programı ile son buldu.
Öğretmenevi Konferans Salonunda 2 gündür devam eden eğitimde son gün konuşmacı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta eski Müdür Yardımcısı ve Eğitimci Sadettin Özyazıcı, tecrübe ve deneyimlerini aktardı.

Yaklaşık 4 saat süren son gün eğitim seminerine katılan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da, Zabıta personelinin önemine değindi. Halkın sağlığı ve huzuru için birçok zorluğa maruz kalan Zabıta Teşkilatından övgüyle bahseden Başkan Eroğlu, “2 günlük eğitim programı için buraya gelip katkı sağlayan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hepsi konusuna vakıf, nokta atışı tespitlerle yapılması gerekenleri içeren sunumlarda bulundular. Tabi eğitim önemli, belki hepimizin vazifeleri var ama başka açılımlara da ihtiyaç her zaman var. Özellikle İstanbul gibi milyonlarca insanın yaşadığı bir metropoldeki işleyişi Tokat’ta ki Zabıtalarımıza anlatmak, hepiniz için büyük tecrübe olacaktır. Belki bir çok konuya vakıftınız ama, farklı bilgi ve uygulamaya da hakim olacaksınız artık. Hayırlı ve kazasız bir yıl geçirmenizi de temenni ediyorum. Zabıta teşkilatı tarihimizden itibaren çok saygılı bir işleyiş ve halkın sağlığı ve refahı için önemli vazifeleri bulunuyor. Bunu tesis ederken kötü davranışlara ya da sözlere maruz kalabiliyorsunuz. Bu anlamda böylesi ulvi görevinizi aktif bir şekilde ifa ediyor olmanızdan ötürü hepinizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra Başkan Eroğlu, tek tek zabıtalara sertifikalarını verdi.