SOKAKTA KALAN AİLEYE, EROĞLU SAHİP ÇIKTI!

20.11.2014 Haberler

1 yıldır kiralarını ödeyemedikleri için evden çıkarılan ve barakada yaşamak zorunda kalan aileye Başkan Eroğlu'nun talimatı sonrası Tokat Belediyesi ekipleri sahip çıktı.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatı sonrası belediye ekipleri, kendi imkanları ile yaptıkları barakada yaşam mücadelesi veren çiftin ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalarını başlattı. 

Ev sahibi tarafından evden çıkarıldıktan sonra binanın arka tarafında hazineye ait olan arsaya yaptıkları barakada kalmaya başlayan ailenin 13, 9 ve 6 yaşlarındaki 3 çocuğunun Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce koruma altına alındığı öğrenildi. Aylık 200 TL olan kirasını işsiz olduğu ve eşinin de sağlık sorunu olduğu için ödeyemediğini söyleyen Bekdemir, “Bel fıtığı hastalığım var, anjiyo oldum çalışamıyorum. Önceden eşimin sakat aylığı ile ödüyorduk. O da ben hasta olduğumda bir süreliğine kardeşinin yanına giderek orada kaldığı için aylığı kesildi. Hiçbir gelirimiz yok, elektriği suyu olmayan bu barakada yaşamak durumunda kaldık” dedi. Zor durumda olduklarını söyleyen Fadime Bekdemir de, kendilerine sahip çıkan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Tokat Belediyesi’ne teşekkür etti. 

Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci ve Sosyal Yardım İşleri ekiplerinin yaptıkları tespitler sonrası ailenin yiyecek, giyecek ve yakacak konusunda tüm iaşeleri karşılanacak. Aileyi kalacakları uygun bir ev ayarlayana kadar bir otele yerleştirdiklerini belirten Başkan yardımcısı Kelemci, “Başkanımızın talimatı doğrultusunda hemen ailemizi ziyaret edip, sorunlarını detaylı bir şekilde gördük ve dinledik. Aileye yaşayabilecekleri uygun bir ev ayarlayana kadar otelde misafir edeceğiz. İnşallah en kısa sürede kalabilecekleri uygun bir yer de ayarlayıp mağduriyetlerini gidererek ve diğer tüm yardımları yapacağız” diye konuştu.