TOKAT, ENGELLERİ AŞIYOR...

18.11.2014 Haberler

Tokat’ta engellilere yönelik düzenlenen etkinlikte, Niksar Yolu Kavşağından Cumhuriyet Meydanına kadar “Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirilirken, 20 engelliye de tekerlekli sandalye hediye edildi.
Tokat Belediyesi, Tokat Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Beyaz Ay Derneği ve Sakatlar Derneği işbirliği ile düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinliğe Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Vali Cevdet Can, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AK Parti İl Başkanı Adem Çelik, çeşitli kurum ve STK temsilcileri ile engelli vatandaşlar da katıldı. Nikar Yolu Kavşağından engellilerle birlikte Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyen Başkan Eroğlu, yol boyunca engelli yürüyüş bandının kullanılabilirliği konusunda da engellilerin görüşlerini aldı. 

Cumhuriyet Meydanında engellilere tekerlekli sandalye verilmesinin ardından açıklama yapan Başkan Eroğlu, “Hepimiz engelli adayıyız. Bu kardeşlerimizin ihtiyaçları, sıkıntıları hepimizin önceliği olmalı. Şehrimizi engelliler için daha yaşanılabilir kılmalı ve bununla birlikte faaliyetleri de artırmalıyız. Bugün engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalyelerini teslim ettik. Sandalyelerin bir kısmını Umut Medikal’in sahibi Ahmet Acar bağışladı. Kendisine de sizler aracılığı ile bir kez daha teşekkür ediyoruz. El birliği ile engellilere yardımlarımız devam edecek. Helal hoş olsun, İnşallah daha fazla imkan ile yardımlarımızı artıracağız” diye konuştu.

Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Burakhan Yıldırım, okçuluk gösterisi yaptı. Yüzde yüz isabet oranı ile büyük beğeni toplayan Yıldırım, Başkan Eroğlu ve Vali Can’dan da büyük övgü alırken, Vali Can, “Tokat’tan neden bir dünya şampiyonu okçu çıkmasın” diyerek, Yıldırım’ın üzerine daha çok eğilmeleri yönünde hocalarına tavsiyede bulundu. 

Etkinliğin sonunda ise hazırlanan parkurda tekerlekli sandalyeleri ile yarışan engelliler, Başkan Eroğlu ve Vali Can ile bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler. Etkinliğe Tokat’ta bulunan Engelli ve Engelli Dostları Konseyi üyeleri de katılırken, Vali Can ve Başkan Eroğlu’na engellilere yönelik çalışmalarından ötürü teşekkür ettiler.