TOKAT’A BİR FABRİKA DAHA!

11.11.2014 Haberler

Şık Makas Giyim Sanayi Yönetim Kurulu üyeleri ile Tokat’a kurulacak tekstil fabrikasına son şeklini vermek için bir araya gelen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 2015 yatırım programı kapsamında ortalama 1500 kişinin açılacak fabrikada istihdam edileceğini söyledi.
Cross Jeanswear Co. markasının üreticisi olan Şık Makas Giyim Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ettiler. 2015 yılı içerisinde Organize Sanayi Bölgesinde açılacak olan fabrikada ortalama 1500 kişi istihdam edilecek. Zamanla yan atölyelerinde açılacağı ve böylece yatırım ve istihdam miktarının daha da artacağı belirtilirken, yılbaşından itibaren işçi alımlarının başlayacağı da açıklandı.

Çalışmalara son şeklini verdiklerini söyleyen Başkan Eroğlu, ilimiz istihdamına ve yatırımına katkı sağlayacak müteşebbislere ellerinden geldiğince destek olacaklarını vurguladı. Tokat’ta salt belediyecilik değil, sanayi, tarım ve turizmi ile topyekün bir çalışma içerisinde olduklarına da değinen Başkan Eroğlu, Tokat’ı bir yatırım ve cazibe merkezine dönüştürmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını da sözlerine ekledi.