TOKAT İLKLERİ YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR

10.11.2014 Haberler

Göreve başladığı günden itibaren Tokat’ın A’dan Z’ye her gereksinimine öncülük eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bugünde Tokat il genelindeki tüm Amatör Spor Kulüplerini bir araya getirerek, Tokat’ın sporda yüksek hedefler koyması için neler yapılabileceği konusunda istişarede bulundu. Başkan Eroğlu ayrıca bütün kulüplere malzeme yardımında bulundu.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat il merkezi ve ilçelerdeki tüm Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri ile Belediye Sosyal Tesislerinde bir araya geldi. Programda konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Temsilcisi Sezai Işkın, bu organizasyonun Tokat’ta bir ilk olduğunu ve amatör spor kulüplerinin bir araya getirilmesine öncülük eden Başkan Eroğlu’na teşekkür etti. Bütün profesyonel sporların temelinde amatör spor kulüplerinin olduğunu söyleyen Işkın, “81 ilin en genç belediye başkanına sahibiz. Kendisi aynı zamanda bir sporsever olarak kulüplerimizin bir araya gelmesine öncülük ettiği gibi, malzeme yardımında da bulundu. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Işkın, konuşmasının ardından günün anısına Başkan Eroğlu'na plaket takdim etti. 

Daha sonra kulüp temsilcilerine seslenen Başkan Eroğlu, “Unutulmamalıdır ki amatör olsun, profesyonel olsun, en başarısızından , en başarılısına  kadar bütün sporcular, spora amatörlükle başlamışlardır. Bu pencereden bakıldığında spor kulüplerinin önemi daha da artmaktadır. Denilebilir ki ülke sporunun gelişmesi ve başarılı olabilmesi, amatör spor kulüplerinin gelişmesi ve başarılı olması ile doğru orantılıdır.

Biz de, Tokat Belediyesi olarak başta Amatör Sporlar olmak üzere, tüm spor branşlarında imkanlarımız dahilinde maksimum desteği vermeye çalışıyoruz. Şuan bütün amatör kulüplerimize, formasından çorabına bir sporcunun ihtiyacı olan tüm malzemeleri temin ettik, burada teslim edeceğiz. Ben genç bir kardeşiniz olarak sporu çok seven ve fırsat buldukça basketbol, voleybol, futbol gibi birçok dalda spor yapmaya özen gösteriyorum. Ayrıca Tokat, Haydi Spora” sloganıyla başlattığımız kampanya ile insanımızı spor yapmaya teşvik etmeye çalışıyoruz. Tokat Belediyesi olarak başta Amatör Sporlar olmak üzere, tüm spor branşlarında imkanlarımız dahilinde maksimum desteği vermeye çalışıyoruz. İnşallah birlikte Tokat’ımızdan çok değerli, çok başarılı sporcular yetiştirip, çıkaracağız. Biz bu konuda Tokat Belediyesi olarak her türlü işbirliğine ve yardıma varız” diye konuştu.

Daha sonra kulüp temsilcilerine tek tek malzemeleri teslim eden Başkan Eroğlu, programa katılan sporcularla da bir süre sohbet etti.