BAŞKAN, ESNAFA AŞURE DAĞITTI

06.11.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Sanayi Sitesi Kooperatifi tarafından hazırlatılan 3 bin kişilik aşurenin dağıtımına katıldı. Sanayi esnafının yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Başkan Eroğlu, bu gibi günlerin birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini söyledi.
Programa ayrıca Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Bay, TSO Başkanı Ahmet Arat, Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile sanayi esnafı da katıldı. Programda konuşan Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Fehmi Çankaya, Muharrem ayının öneminden bahsetti.

Son yıllarda İslam coğrafyasında huzursuzluk ve çatışmanın artmasının Müslümanların birlik olamayışına dayandığını belirten Başkan Eroğlu ise, “Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre, Mevlana hepimizin ortak değerleri. Hepimizin kıblesi aynı, hepimizin kaygıları aynı. Biz birlik içerisinde, kardeşçe yaşayarak tarih boyunca tüm insanlığa örnek teşkil etmiş bir toplumuz. Bu birliğimiz hep sürsün, diğer Müslümanlar arasında ki çatışmalarda İnşallah son bulsun. Bugün baktığımızda çatışmanın ve silahların yükseldiği topraklarda hep Müslümanlar ölüyor. Bakıyoruz zulmü yapanlar değil, ölen hep Müslümanlar oluyor. Artık bunları Müslümanların iyi düşünmesi, birlik duygusu içerisinde hareket etmesi gerekmektedir. Bir yanda Müslümanların kendi aralarındaki kavgalar, diğer yanda zalimlerin İslam’a yönelik saldırıları hepimizi kaygılandırıyor. Geçen gün de Mescid-i Aksa’ya saldırı oldu. Bunları iyi görmemiz, iyi okumamız lazım. Kerbela gibi acı hadiseler dikkatlice irdelenmeli ki, İslam dini ve Müslümanlar birlik olabilsin. Allah ümmete bir daha böyle acıları tattırmasın. Birliğimiz daim olsun” diye konuştu.