İMAR TOPLANTISINDA HEDEFLER KONUŞULDU

05.11.2014 Haberler

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat, resmi kurum temsilcileriyle ‘Yeni Dönem Planlama Süreci’ konulu toplantıda bir araya geldi.
Belediye Meclis Üyeleri, İmar Şehircilik Müdürlüğü’nün ilgili çalışanları, Plan Müellifi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Vakıflar Müdürlüğü, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Müdürlüğü, OSB Müdürlüğü, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, GOP Ünv. Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, ÇEDAŞ Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Tokat imar planlarının tarihsel gelişimini ve yeni dönem planlama sürecinde hedeflenenleri anlatan bir sunum yapıldı.

Resmi kurum temsilcilerinin Tokat’ın imar planları üzerinde görüş ve önerilerini de belirttikleri toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Metin Polat, “Son yıllarda ülke genelinde, inşaat sektöründe yaşanan hızlı gelişmelerle birlikte, eğitim, sağlık, spor, ticaret, ulaşım, konut, tarıma dayalı sanayi, kentsel dönüşüm, vb. alanlarda şehrimizde hızla giderilmesi gereken, eksiklerimizin olduğunu görmekteyiz. Bu doğrultuda şehir içerisinde, tarım arazilerini göz önünde bulundurarak, aynı zamanda şehrimizin gerçeklerini ve ihtiyaçlarını yok saymadan eksiklerimizi tespit edip bu doğrultuda şehrimizi ileriki yıllara daha sağlıklı bir şekilde taşımak amacıyla böyle bir çalışmayı başlatılmıştır” diye konuştu.