500 AİLEYE KÖMÜR YARDIMI

04.11.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte 200 ton kömürün 500 aileye dağıtılacağını söyledi. Yardımların bununla sınırlı kalmayacağını belirten Başkan Eroğlu, “Gerekirse kömürü biten vatandaşlarımıza takviye de yapacağız” dedi.
200 ton kömürün dağıtımı için belediye şantiyesinde açıklama yapan Başkan Eroğlu, alan el ile veren eli buluşturacaklarını ve yardımlaşmayı, dayanışmayı pekiştirecek faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. Kış boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak yardımı yapacaklarını belirten Başkan Eroğlu, “Bugün bir sosyal faaliyetin daha startını veriyoruz. Tespit etmiş olduğumuz gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bir taraftan gıda ve nakdi yardım yaparken, kışın onların sıcak ortamlarda yaşamalarını sağlamak için bizde Tokat Belediyesi olarak çalışmamızı başlatmış durumdayız.

Malumunuz hükümetimiz özellikle Sosyal Yardımlaşma Vakfı kanalıyla birçok ihtiyaçlı aileye yakacak yardımında bulunuyor. Bizlerde bunların dışında belki bir vesileyle yardım alamayan ama gerçekten ihtiyaçlı olan aileleri tespit ettik ve bu anlamda bugünden itibaren toplam 500 ihtiyaç sahibi ailenin yakacak ihtiyacını karşılamış olacağız. Şuan için 200 tonluk kömür aldık ve bu kömürü her aileye 16 torba olmak üzere dağıtacağız. Ama buna rağmen kışın yakacağı biten ailelerimiz olursa yine takviyede bulunmuş olacağız. 

Bizim dinimize göre “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Her anlamda yardımlaşmayı ve dayanışmayı hep ön planda tutan bir medeniyetiz. Biz dinimiz gereği, alan eli veren elle buluşturmak ve komşusunun ihtiyaçlarını gidermek, Tokatlı hemşehrilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Kimse üşümesin, kimse açıkta kalmasın diyerek hükümetimizle ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışma ile, tespit ettiğimiz ailelerin evlerine bizzat giderek, onlara teslim edeceğiz.

Sayımızı 500 ile sınırlamıyoruz, yine ihtiyacı olan ailelerimiz varsa onlara da kömür yardımını yapacağız. İnşallah bu yardımlar Tokatlılar nezdinde hayırlara vesile olur, onların gönlüne giren, dualarını alan bir belediye olarak tüm çalışanlarımızla beraber halkımızın memnuniyetini kazanmış oluruz.

Bizler yola çıkarken herkesin, herkesimin belediyesiyiz dedik… Herkesime yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan temel belediyecilik hizmetlerimiz devam ederken diğer taraftan sosyal sorumluluk anlamında insanların sığınacağı, sağlam bir liman olma anlamında çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Herkesin gelip ihtiyaçlarını anlatabileceği, derdini söyleyebileceği, bir bardak çayını içebileceği bir belediye olma yolunda; tüm ekiplerimizle, başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz, işçi ve memur kardeşlerimizle hep halkımızın yanındayız, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Her şey Tokat için, aziz milletimiz için ve her daim de böyle devam edecek. Ben onların hizmetkarı olmaktan duyduğum mutluluğu Tokatlı olmaktan duyduğum gururu buradan ifade etmek istiyorum. Bu çalışmamızı da bugün burada başlatıyoruz. İhtiyaçlı ailelerimize yardımlarımızı dağıtmaya başlıyoruz” diye konuştu.