CUMHURİYETİMİZİN 91. YILI İLİMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

29.10.2014 Haberler

Cumhuriyetimizin 91. Yılı kutlamaları halkın yoğun ilgisi eşliğinde yapıldı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende, 1500 adet Türk Bayrağı tören alanında bulunan öğrenci ve vatandaşlara Vali Cevdet Can, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş ve Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu tarafından dağıtıldı.
Vali Cevdet Can, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu askeri birlikleri, emniyet teşkilatını, halkı ve öğrencileri selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Cevdet Can, konuşmasında Cumhuriyet’in ezelden ebede akıp giden tarihimizde çok önemli bir aşama olduğunu söyledi. 


Vali Cevdet Can'ın konuşmasının ardından, minik öğrenciler jimnastik, karate, tekvando gösterisi yaptı. Okçuların gösterileri de ilgi gördü. Hedefe takılan yumurta ve elmayı vuran okçular alkış topladı. Halk oyunları gösterilerinin ardından Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. “Cumhuriyet” konulu Şiir Okuma Yarışmasında ve Cumhuriyet Koşusunda üçüncü olanlara ödülleri Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu tarafından verildi.

Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Cumhuriyet Bayramına özel gösteri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Bando ekipleri, öğrenciler ile askeri birliklerin geçişini vatandaşlar alkışlayarak izledi. Jandarma helikopterinin tören birlikleri ile geçerek Tokat Kalesi üzerinde yaptığı gösteri uçuşu ilgiyle izlendi.