TOKATLI ÖĞRENCİLER AVRUPA’DAN DÖNDÜ

27.10.2014 Haberler

Tokat Endüstri Meslek Lisesi ve Cumhuriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri AB projeleri kapsamında gerçekleştirdikleri Avrupa gezisi sonrası Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ederek, teknik izlenimlerini aktardılar.
Tokat Endüstri Meslek Lisesi proje laboratuarlarında mesleki hazırlık eğitimlerinin ardından Avrupa ülkelerine teknik geziye giden öğrenciler, Bilişim  alanı üzerine yurtdışında uygulamalı mesleki eğitim ve yabancı dil eğitimi alan öğrenciler, fabrikalar, endüstri kurumları, mesleki eğitim merkezleri, meslek okulları, AR-GE birimleri, laboratuarlar ve bilişim yazılımları ile ilgili faaliyetlerde bulunan firmalar da çeşitli inceleme ve uygulamalarda bulundular.

Avrupa’daki incelemeler sonrası Tokat Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Duran Donat, Cumhuriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ramazan Atlı ve Teknik Şef Ali Kemal Sataner öncülüğünde Başkan Eroğlu’nu ziyaret eden öğrenciler, izlenimlerini Başkan Eroğlu’na anlattılar. 

Bilişim yazılımları konusunda AB ülkelerinin ileri seviyede olduklarını ve Avrupa’da aldıkları eğitim ve uygulamaların öğrencilere çok şey kattığına inandığına değinen Başkan Eroğlu, ülkemize döndüklerinde elde ettikleri kazanımları buradaki arkadaşları ile paylaşarak bu kazanımların yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti.