GÜZEL ŞEHRİN, GÜLER YÜZLÜ İNSANLARI…

22.10.2014 Haberler

Göreve geldiği günden beri ortaya koyduğu sosyal faaliyetlerle büyük beğeni toplayan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, hasta yaşlı ve kimsesizleri ziyaret etmeyi sürdürüyor.
Dün Mehmet Paşa Mahallesinde eksikliklerin tespiti için incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, mahallede yaşayan yaşlı ve hastaları da evlerinde ziyaret ederek hem moral verdi, hem de ellerini öperek hayır dualarını aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu, belediye birim müdürleri ve mahalle muhtarı Adem Sönmez ile birlikte mahalleyi köşe bucak inceleyen Başkan Eroğlu, tespit ettikleri bazı eksiklikler olduğunu ve kısa süre içerisinde mahallede bir takım düzenlemeler yapılacağını söyledi.

Fırsat buldukça mahalleleri dolaşarak hem eksiklikleri yerinde gören, hem de mahalledeki hasta ve yaşlıları ziyaret ederek yüzlerini güldüren Başkan Eroğlu, şehrimizde Pidecilik yapan ve yakın zamanda görme duyusunu yitiren Süleyman Solmaz’ın da evine uğradı. Ziyaretin kendisini çok duygulandırdığını söyleyen Solmaz, “Başkan oğlum beni görmeye gelmiş. Allah kendisinden razı olsun, bu yaşımda ilk defa bir başkanla evimde yan yana geliyorum”  diye konuştu. 

Yaşlıların geçmişten geleceğe yaşayan birer çınar olduğunu belirten Başkan Eroğlu ise, “Sizlerin hep böyle yaşama sevinci ile dolu ve saadet içinde olmanızı dilerim. Allah size daha nice ömürler versin. Yaşayan birer tarihçi gibi eski günleri sizlerle anmak çok güzeldi. Fırsat buldukça ziyaretinize yine gelerek doyumsuz sohbetinize devam etmek isterim” dedi.

Başkan Eroğlu, muhtar ve mahallelinin ulaşım başta olmak üzere altyapı ve imar konusunda taleplerini dinledi. Taleplerin çözümü konusunda yol gösteren Başkan Eroğlu, belediye imkanları dahilinde ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. 

Mahalledeki diğer yaşlı ve hastaları da ziyaret Başkan Eroğlu, hayır dualarını alarak mahalleden ayrıldı.