ESNAF ODALARINDAN ZİYARET

22.09.2014 Haberler

Her yıl Eylül ayının 3. haftasında kutlanan Ahlik Haftası etkinlikleri kapsamında Esnaf Odaları, Belediye Başkan Vekili Altan Çelik’i ziyaret ettiler.
Ziyarette konuşan TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, esnaf ile belediye ilişkisinin önemine vurgu yaparak, “Bizler bu şehrin esnafları olarak her zaman belediyemizin yanında olacağımızı belirtmek istiyorum. Belediyemizde her zaman sanatkarın, esnafımızın yanında olduğunu biliyoruz. Şahsım olarak esnaflar adına belediyemize teşekkür ediyorum. Ahilik esnaflarımızın bayramı ancak esnafımızın esas bayramı kazandığı zamandır. Bu anlamda bu bayramı gerek halkımızla gerekse kamuoyuyla paylaşarak anlatmak istiyoruz. Bu anlamda biz esnaflara destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkan Vekili Altan Çelik ise yaptığı açıklamada; "Geleneksel hale gelen Ahilik Bayramında belediye olarak her türlü desteği bugüne kadar verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Bende esnafım, Sayın Belediye Başkanımızda bir esnaf çocuğu… Dolayısıyla esnaflarımızın sorunlarını biliyoruz ve her zaman esnafımızın yanındayız. Bu ziyaretinizden dolayı tüm oda başkanlarımıza ve esnaflarımıza belediye başkanımız adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.