HEYECAN FIRTINASI TOKAT’TA ESECEK

16.09.2014 Haberler

Türkiye Enduro Şampiyonasının 5. ayağı Tokat’ta düzenlenecek. Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Tokat’ta düzenlemek istedikleri Enduro Yarışı için Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ederek bilgi verdiler.
Gençlik ve Spor Bakanlığı yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro 5. Yarışını Tokat’ta yapmak isteyen Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Nedim Akülke ve Ali Ulusan, Başkan Eroğlu’nu ziyaret ettiler.

Yarışma için yer ve pist yapımı konusunda Tokat Belediyesinin desteğini beklediklerini belirten Akülke, “Spor turizminin gelişmesi için bu yarışmanın önemli katkısının olacağını düşünüyoruz. Hem sporseverlere bir heyecan yaşatmak, hem de şehir ekonomisine katkı sağlamak için Enduro Yarışması önemli bir etkinlik olacak. Bu konuda Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz” dedi.  

Tokat’ın tanıtımına katkıda bulunacak her türlü etkinliğe sıcak baktıklarını söyleyen Başkan Eroğlu ise, “Özellikle bu tanıtım spor faaliyetleri üzerinden yapılacaksa, elbette imkanlarımız dahilinde destek olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Çeşitli illerden bir çok sporcunun katılacağı yarışma 11-12 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.