“SALONLARIN TOZUNU ATMAYA GELİYORUZ”

30.08.2014 Haberler

Belediye Başkanlık makamında, Plevnespor Voleybol takımı sporcularıyla düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, takıma ve antrenöre güvendiğini belirterek, bu sezon salonların tozunu atacaklarını söyledi.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; "Tokat, voleybolda  geçmişi olan, geçmişten aldığı bu güçle geleceğini iyi gören ve belki de son 20 yılda Türk voleyboluna imza atan illerden bir tanesi…  Aslında Anadolu takımları arasında en başarılı şehir Tokat’tır. Geçen yıl bazı talihsizlikler yaşadık ve bir kaç oyuncumuzun son anlarda sakatlık geçirmesi neticesinde bir alt lige düştük. Bizde yeni seçilmiş bir belediye başkanı olarak, sporu seven sporcunun yanında olan bir kişi olarak, ikinci lige düşen takımımızı tekrardan birinci lige taşımak, voleybolda yeniden adımızdan söz ettirmek için kolları sıvadık. Yöneticilerimizle ve arkadaşlarımızla toplantılar yaptık ve dedik ki; Dinamik, çalışkan, gerçekten sporu seven ve başarıya her anlamda ihtiyaç duyan sporcu kardeşlerimizle bir araya gelerek hedefimizi koyalım.” İşte bu anlamda çalışmalarımızı başlattık ve Aykut Lale hocamızla görüştük.  Milli Takımda sayısız maç yapan, mücadele eden ve birçok başarılı takımı çalıştıran hocamızla bundan bir ay önce sözleşmemizi imzaladık ve hocamıza Belediye Plevnesporu teslim ederek, onun bize çizeceği rota da iyi bir takım iyi bir ekip oluşturmaya başladık.

As Başkanımız İsmet bey ve diğer arkadaşlarımızla yola koyulduk ve hazırlıklarımız son sürat devam ediyor. Ligin başlamasıyla beraber Tokat Belediye Plevnespor salonların tozunu attıracak ve ilimize gelen takımlarda Tokat'ta güzel bir maç yaparak belki de set bile alamadan gidecekler. Hem buradaki hem de deplasmanlardaki büyük başarılarla Tokat Belediye Plevnesporumuz tekrar birinci lige çıkacak ve kafaya oynayan bir takım olacak. Hem ekibimize hem sporcu kardeşlerimize güveniyorum, hepsinin gözlerinde bunu görüyorum. Hem burada başarılı olmaları için hem de Tokat'ın tanıtımına katkı sağlayacakları için her zaman her daim madden ve manen yanlarında olacağız. Biz, bize düşen ne ise onu yapacağız sonuna kadar. Onlardan da sizlerden de bu anlamdaki talebimiz bu birliğin ve beraberliğin devamıdır. Hepimiz bu konuda aynı düşüncedeyiz ve bu şekilde her türlü zorluğu aşacağımızı düşünüyorum. Hepinizi tebrik ediyor kutluyorum. Allah sizleri sakatlıklardan korusun. Başarılarla dolu bir sezon geçirmenizi temenni ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra sporcularla tek tek sözleşme imzalayan Başkan Eroğlu, hatıra fotoğrafı çekindi.
2014-2015 sezonu Tokat Belediye Plevnespor kadrosu tam olarak şu şekilde;
Aykut Lale - Baş Antrenör
Ali Rıza Tayoğlu - Yardımcı Antrenör
Aykut Aydın - Yardımcı Antrenör
Ethem Kılcı - Alt yapı Antrenör
Turan Kesgin - Masör
Mehmet Dönmez - Malzemeci -Tesis Sorumlusu
1) Rıdvan Karataş - Pasör (1. Kaptan)
2) Fatih Ürün - Pasör (2. Kaptan)
3) Yusuf Erdem - Smaçör - (Pasör Çaprazı)
4) Emre Şenol - Smaçör - (Pasör Çaprazı)
5) Ertan Ertekin - Smaçör (4 Numara)
6) Hasan Balcıoğlu - Smaçör (4 Numara)
7) Nazım Berk  Özbek - Smaçör (4 Numara)
8) Bekir Sarıkaya - Orta Oyuncu
9) Tarık Hepşen - Orta Oyuncu
10) Fatih Ulusoy - Orta Oyuncu
11) Semih Çelik - Libero
12) İlker Altan - Lİbero