EROĞLU: SÖZ VERDİK, ÇALIŞIYORUZ!

27.08.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun seçim projeleri arasında yer alan Behzat Bulvarı Rekreasyonu için dün asfaltlama çalışmaları da başladı.
Trafik sorununun azaltılmasına yönelik uzman isimlerle aylardır devam eden istişareler sonrası başlayan çalışmalar aralıksız sürüyor. İnşaat Yük. Mühendisi ve Ulaşım Uzmanı Bekir Ilıcalı ve ekibi dün Başkan Eroğlu ile birlikte proje çalışmalarını incelediler. Behzat Bulvarı asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ‘Akıllı Kavşak Sistemi’nin uygulanacağını belirten Başkan Eroğlu, “Behzat Bulvarı ve GOP Bulvarı arasında ulaşım adaları oluşturacağız. Bağlantı yollarında tek yön uygulamasına geçecek ve kavşak sistemi ile bir bütün olarak genel trafikte bir akışkanlık sağlamış olacağız. Araç yoğunluğu olsa da tıkanmalarını önleyerek sürekli trafik seyri sağlamak istiyoruz” dedi.

Proje tamamlandığında Behzat Bulvarı daha kullanışlı ve trafik akışkanlığı yönünden daha işlevsel olacak ve tek yön bağlantıları ile de GOP Bulvarının trafik yükünün belirli bir kısmı Behzat Bulvarına aktarılacak. ‘Akıllı Kavşak’ ve ‘Tek Yön Uygulaması’ ile ilgili sistem devreye girmeden önce Tokat Belediyesi tarafından vatandaşlara bilgilendirme yapılacağı ve broşürler dağıtılacağı belirtildi.