BU RAMAZAN ÇOK FARKLI GEÇİYOR

04.07.2014 Haberler

Tokat’ta bu yıl ilk defa kurulan Ramazan Sokağı, düzenlenen birçok etkinlikle vatandaşların tek adresi oldu.
Cumhuriyet Meydanında kurulan Ramazan Sokağında her gece 23:00’te başlayan birbirinden güzel etkinlikler vatandaşların büyük ilgisini çekerken, özellikle dün gece sahneye çıkan Mehter Takımı Ramazan Sokağını adeta yerinden oynattı. Mehteranın sahneye gelişinden itibaren başlayan alkış tufanı hiç kesilmezken, öncesinde Kemal Atangür tarafından sahnelenen Gölge Oyunu da çocuklardan büyük ilgi gördü. Belirli günlerde sahnelenen ve çocukların vazgeçilmezi olan Gölge Oyununun yanı sıra, dağıtılan şekerlemeler ve sürpriz hediye çekilişleri de Ramazan Sokağına renk katıyor.  

Vatandaşların mail yağmuruna tutarak beğenilerini dile getirdikleri Ramazan Sokağında, Türk sanat Müziği, Tasavvuf Musikisi, Halk Müziği Konseri, Sıra Gecesi, Gölge Oyunu, İlahi Şiir ve Özgün Müzik, Mehteran Konseri, Stand-up Gösterisi, Semazen Gösterisi, Sohbet Programları ve Kuran-ı Kerim ziyafetleri düzenleniyor.

RAMAZAN OTOBÜSÜ VE MAHALLE İFTARLARI
Öte yandan yine ilk defa bu yıl hazırlatılan Tokat Belediyesi Ramazan Otobüsü de etkinliklerde yer alıyor. Çok fonksiyonlu ve büyük bir sahneye dönüşebilen otobüs bundan sonrada birçok etkinlikte kullanılacak.  Ramazan otobüsü, Tokat'ta her gün farklı bir mahallede düzenlenen iftar programlarında da yerini alırken, bu iftarlarda ilahi ekibi otobüs sahnesinden iftar boyunca vatandaşlara ilahiler söylüyorlar. Ramazan boyunca devam edecek etkinlikler ve fotoğraflar yine ilk defa bu yıl hizmete sunulan www.TOKATTARAMAZAN.com internet sitesinden takip edilebilecek.
04.07.2014 - A.Yılmaz