BAŞKAN EROĞLU: 10 AĞUSTOS YENİ BİR MİLAT OLACAK

19.06.2014 Haberler

Tokat’a gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret etti. Başkan Eroğlu’na hayırlı olsun dileklerini ileten Gündoğdu, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi açıklanan çatı aday konusunda da; “Bu çatı adayı milletin çatısının adayı da olamaz, çatısı da olamaz” yorumunda bulundu. Başkan Eroğlu’da Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değinerek, 10 Ağustos’un yeni bir milat olacağını söyledi.
Sendika üyeleri ile birlikte Başkan Eroğlu’nu ziyaret eden Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, CHP’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday göstermesinin CHP için bir ilerleme olduğunu belirterek, “10 yıl önce İhsanoğlu’nu AK Parti aday gösterse CHP laiklik elden gidiyor diye kızabilirdi. Bugün ise aday gösterdiler ama bu da CHP’nin 10 yıl geride olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Çatı adayın Mısır ve Suriye’de yaşananlara tepki göstermemesinin dikkat çekici olduğunu söyleyen Gündoğdu; “Cumhurbaşkanlığı seçimi gündemde ve bir çatı arayışıdır gidiyordu. Sonunda çatıda birini buldular. Önce çatının binasına baktım, iyi dedim bina çok yüksek değil, çatıdan düşerse en azından eli, ayağı, kolu kırılmaz. Kimin Cumhurbaşkanı olacağını bilmiyorum ama kimlerin olmaması gerektiğini millet olarak çok iyi biliyoruz. Bu zamana kadar millet meclisine yetki verdi ama meclis zaman zaman hata yaparak milletin değerleriyle kavgalı olanları Cumhurbaşkanlığı'na taşıdı. Öyleyse biz asla Ahmet Necdet Sezer gibi Süleyman Demirel gibi kişilerin Cumhurbaşkanı olmasını istemiyoruz. Belirlenen aday bu standartlara uygun değil mi? CHP'nin standartlarıyla bakarsak bayağı mesafe almışlar. 10 yıl önce AK Parti bu vatandaşı aday gösterseydi, CHP laiklik elden gidiyor diye kızabilirdi. Şimdi böyle birini aday göstermeleri CHP için ilerlemedir ama CHP milletin hala 10 yıl gerisinde. Hem İslam Kurtuluşu Örgütü'nün Genel Sekreteri olacaksın hem de Mısır'daki darbeye darbe diyemeyeceksin, Suriye katilinin çocuklarımızı üzerine kimyasal silah boşaltmasına ses çıkarmayacaksın, Mursi'ye karşı olacaksın ondan sonra çatı adayı olacaksın. Bu çatı adayı milletin çatısının adayı da olamaz, çatısı da olamaz. Milletin teveccüh göstermesi de asla mümkün değil” diye konuştu.

“PARALEL DEVLETE KARŞIYIZ”
Gündoğdu, dinlenen binlerce kişi arasında olduğunu ifade ederek, “Ben de ironi yapıyordum, belki dinlememişlerdir diye... Eğer beni dinlemiş olsalardı, Mavi Marmara Gemisi'nin Memur-Sen'in gemisi olduğunu duyarlardı. Eğer beni dinlemiş olsalardı, İsrail Devleti'ni terörist ilan ettiğimi bilirlerdi. Eğer beni dinlemiş olsalardı, başörtüsünün Allah'ın emri olduğunu haykırdığımı bilirlerdi. Keşke beni dinlemek yerine Allahu Teala'yı dinleselerdi başkasının özel hayatına müdahale etmemeleri gerektiğini öğrenirlerdi. Milleti, devlet önemsiyoruz ama devletsiz millet olmaz. Demokratik devleti, demokratik cumhuriyeti önemsiyoruz. Bürokratik devlete nasıl karşıysak paralel devlete de aynı oranda karşıyız” şeklinde konuştu.

“10 AĞUSTOS YENİ BİR MİLATTIR”
Ziyaretinden ötürü Gündoğdu’ya teşekkür eden Başkan Eroğlu, 10 Ağustos’un bir milat olacağını belirterek, “Ülkemizin geçirmiş olduğu Cumhurbaşkanlığı seçimi, bu önemli sürecin en önemli ayaklarından birisi. İlk kez vatandaşının devlet başkanını kendi seçeceği doğrudan bir seçim. Bu anlamda da ne kadar önem  arz ettiğini biliyor ve bu seçimde de bizim gönlümüzden yine  Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hem aday olması hem de Devlet Başkanı olması geçiyor. Bu anlamda da ben inanıyorum ki 10 Ağustos  bu ülke için yeni bir milat olacaktır ve bu ülkenin gerçekten alnının teriyle bir yerlere gelen insanlarının bundan sonraki süreçlerde de önemli işler yapmaları anlamında da daha büyük adımlarla koşmaya başladığımız günler olacaktır. Ben bu konuda sizlerin duruşlarını, sizlerin tavırlarını tebrik ediyorum. Ülkenin her türlü doğrusuna  sahip çıktığınız, milli irade için, seçimlerle iş başına gelmiş demokratik yollarla gelmiş  insanlara sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Burada ki arkadaşlarımız da zaten  beraber konuştuğumuz arkadaşlarımız. Vatan memleket sevdasıyla yanan insanlar, onlardan da hem Tokat'ımıza hem Türkiyemize sahip çıktıkları için Allah razı olsun” diye konuştu.
19.06.2014 - A.Yılmaz