ALMANYA TOKAT ARASI O KADAR UZAK DEĞİL…

16.06.2014 Haberler

“Hemşehricilik Projesi” kapsamında, aralarında Alman eyalet milletvekillerinin de bulunduğu Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Tokat’a gelerek ziyaretlerde bulundular.
Alman Milletvekili Helene Hammelrath, Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hilmi Yavuz, Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Gökçe ve dernek üyeleri ile birlikte Tokat Valiliği, Tokat Belediye Başkanlığı ile Tokat’taki sivil toplum örgütleri ile birlikte ilçelerde de bir dizi ziyaretlerde bulundular. Tokat’a daha öncede gelen heyet, Almanya’da yaşayan komşularına Tokat’ı tanıtmak için bir köprü kurduklarına vurgu yaptılar. 

Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hilmi Yavuz, Tokat’a üçüncü defa geldiklerini belirterek, “Dernek olarak çok sıcak bir şekilde karşılandık. Bizler Almanya’da yaşayan komşularımıza Tokat’ı ve Tokat insanını tanıtmak için çaba gösteriyoruz.  Bizim bu faaliyetlerimizin en büyük meyvesi ise yanımızda getirdiğimiz Alman misafirlerimizdir. Buraya geldiğimiz onbeş kişilik grubumuzda tam üç milletvekili var. Tokat’ımızı Avrupa’da doğru ve faydalı bir şekilde tanıtmak, güzel şehrimizle bağımızı koparmadan sürdürmek en büyük hedefimiz. Bu konuda Tokatlıların da ilgi ve alakası bizi gayet memnun etti” diye konuştu.
 

Alman vekilde Tokat için her türlü işbirliği ve çalışmaya hazır olduklarını ve bu ilişkinin daha da pekişmesi için çok heyecanlı olduklarını belirtti.