YABANCI MİSAFİRLERDEN BELEDİYEMİZE ZİYARET

13.06.2014 Haberler

8. Uluslararası Spor Kültür Tanıtım ve Halk Dansları Organizasyonu çerçevesinde çeşitli ülkelerden Tokat’a gelen misafirler, Belediye Başkanlığımızı ziyaret ettiler.
Ersan Turan’ın organize ettiği ve üç gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek organizasyon için Bulgaristan, Moldova ve Gürcistan’dan gelen Halk Dansları topluluğu,  Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı’yı makamında ziyaret ettiler.

Bu yıl 8.sini düzenledikleri etkinlikler hakkında bilgi veren Organizatör Ersan Turan, “Bugün saat 16:00’da GOP Stadyumundan başlayarak, Cumhuriyet Meydanına kadar bir kortej yürüyüşü ile açılışını yapacağımız etkinlikler, yarın (Cumartesi) Hüseyin Akbaş Spor Salonunda saat 20:00’de dünyanın farklı ülkelerinden gelen sporcuların karşılaşacağı Kick Boks gecesi ile devam edecek ve Pazar günü Cumhuriyet Meydanında saat 17:00’de yapılacak olan Halk Dansları gösterisi ile son bulacak. Şehrimizin tanıtımı ve halkımızın farklı kültürleri tanıması açısından faydalı gördüğümüz bu organizasyona desteklerinizden ötürü sizlere de sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yardımcısı Bandırmalı ise, “Tokat Belediyesi olarak bu tip spor ve kültür faaliyetlerini önemsiyoruz. Daha önce de benzer organizasyonlar düzenleyip, çok iyi izlenimler bırakmıştınız. Umuyorum ki bu yıl da başarılı bir organizasyona imza atarak şehrimizin tanıtımına ve vatandaşlarımızın keyifli anlar geçirmesine vesile olacaksınız. Özellikle Yöresel Halk Dansları Topluluğu gösterisinin büyük ilgi göreceğini düşünüyorum. Ziyarete bile yöresel kıyafetleri ve hediyeleri ile gelmiş olmaları, haftasonu Tokat’ımıza renk katacaklarının bir emaresi. Ben yoğun programından dolayı şuan aramızda olamayan Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu ve şahsım adına hepinize tekrar hoş geldiniz diyor, teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Daha sonra ülkelerinden getirdikleri hediyeleri armağan eden misafirlere, Başkan Yardımcısı Bandırmalı’da Tokat’ın yöresel hediyelerinden takdim etti.  
13.06.2014 - A.Yılmaz