BAŞKAN EROĞLU, ÖĞRENCİLERE 3 BOYUTLU KİTAPÇIK HEDİYE ETTİ

13.06.2014 Haberler

Melih Ahmet Gazi İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne programında Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, öğrencilere karneleri ile birlikte abdest almayı ve namaz kılmayı öğretici çizgi karakterlerin yer aldığı 3 boyutlu kitap hediye etti. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Eroğlu, tek tek sınıfları gezdi.
Tokat il genelinde 115 bin 303 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Tokat Valisi Cevdet Can da kentteki ilk görev gününde Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile birlikte öğrencilere karne dağıttı. Halil Rıfat Paşa İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen karne töreninde konuşan Vali Can, yorucu bir yılı geride bırakan öğrencilerin karne törenlerinde yanlarında olmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Amacımız, geleceğimizin teminatı yavrularımıza iyi bir eğitim vermek. Bunu da öğretmenlerimiz okul müdürlerimiz yöneticilerimiz başarıyorlar. Başarını arkasında mutlaka bir mutluluk gelir. O mutluluğu da bir burada kendilerinde gördük. Demek ki burada bir başarı var” diye konuştu.

Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Eroğlu ise, “Bütün bir öğretim yılı boyunca okullarında eğitim gören çocuklarımız için bugün mutluluk ve heyecan verici olmalı diye düşünüyorum. Bizlerde öğrencilik yıllarımızda karne alacağımız günü iple çeker, büyük bir heyecanla karnelerimizle birlikte eve giderdik. Şuan çocuklarımızın gözlerinde o heyecanı çok net görebiliyorum. Önlerinde yaklaşık 3 aylık bir tatil süreci var ve bunu iyi değerlendirip bütün bir yılın yorgunluğu atacak, bir yandan da bol bol kitap okuyup arayı soğutmadan sonraki öğretim yılına hazır gireceklerdir. Şuan yavrularımız için 3 boyutlu çizgi karakterlerin yer aldığı abdest ve namaz kitaplarını hediye ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de bu tip faaliyetlerimiz devam edecek ve gerek çocuklarımızın sağlığına yönelik, gerek çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunacak kitapçıklar ve diğer envanterleri dağıtacağız. “Ağaç yaşken eğilir” sözünden hareketle, bilinçli, iyi yetişmiş, topluma faydalı birer birey olma yolunda eğitim alan çocuklarımıza ve ailelerine Tokat Belediyesi olarak bir nebzede bizler katkıda bulunmuş olmak istedik. Ben bu mutlu günde tüm yavrularımızı, ailelerini ve değerli öğretmenlerini tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.

Daha 10 bin adet bastırılan 3 boyutlu kitapçıklar, bütün ilköğretim okullarında öğrencilere dağıtıldı. Karnelerini ve kitapçıklarını alan öğrenciler, büyük ilgi gösterdikleri Başkan Eroğlu ile tek tek hatıra fotoğrafı çektirdiler.
13.06.2014 - A.Yılmaz