ÜÇÜ BİR ARADA; TEMİZLİK, RESİM, KİTAP

03.06.2014 Haberler

Tokat'ta "Kentimiz Evimizdir" projesi kapsamında çocuklar bir yandan temizlik yaparken, aynı zamanda resim çizip kitap okudu.
Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kent Konseyi işbirliğinde yürütülen "Kentimiz Evimizdir" projesi kapsamında Bahçelievler Park etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.
Etkinlik hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sosyal etkinlikler çerçevesinde yapılan bu uygulamanın sorumluluk isteyen bir uygulama olduğuna dikkat çekerek, "Çocuklarımız belirlediğimiz parklarımızda günün belirli saatlerinde gelecekler burada oturanları hem temizlik konusunda teşvik edecekler, hem de plastik eldivenleri takarak küçük çöpleri toplayacaklar. Bu şekilde Belediyemizin de temizlik anlayışına ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlayacaklar" diye konuştu.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise belediye olarak temizlik konusunda çalışmalar başlattıklarını belirterek, "Çalışmalarımızın bir ayağı olan Bahçelievler Parkındayız. Parkımızın bir yandan temizliğini yaparken, diğer taraftan kitap okuma programı ve resim çizme etkinliklerimizi yapıyoruz. Yağmurun yağması çocuklarımızı çok etkilemedi. Hepsi de mutlu bir şekilde çalışmalarını yapıyorlar. Nasıl ki evimizin temizliğine büyük bir itina gösteriyorsak, mahallelerimizde, evimizde, sokağımızda da aynı itinayı göstermemiz gerekiyor. Biz 'Temiz Şehir Tokat' sloganıyla diğer kurumlarımızla birlikte bunun öncülüğünü yaptık ve çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmaların korunması da değerli hemşehrilerimize düşüyor. Ben Tokatlı hemşehrilerimizin şehrini temiz tutacağından eminim. Çocuklarımızın bugünkü yaptığı etkinlik bizlere örnek olacak. Büyüklerini her yerde yerlere çöp atmamaları konusunda uyaracaklar. Temizlik küçüklükten başlayıp en yaşlımıza kadar devam eden bir süreçtir. Bu etkinlikte emeği geçen değerli çocuklarımıza, onların velilerine, öğretmenlerimize Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.
Etkinlik kapsamında çocuklar bir yandan parkı temizlerken, diğer yandan resim çizip kitap okudular. Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz çocuklara etkinliklerinde eşlik ettiler.
Program sonunda Başkan Eroğlu, çocuklarla basketbol oynadı.