EN GENÇ VE EN OLGUN BAŞKAN İSTANBUL'DA BULUŞTU

01.06.2014 Haberler

AK Parti'nin en olgun Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve en genç Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İstanbul'da yaşayan Tokatlılar için organize edilen piknik etkinliğinde bir araya geldiler.
Başakşehir Belediyesi Şamlar Piknik Alanında düzenlenen etkinlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İstanbul'da yaşayan Tokatlılar ile buluştular. AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve GOÜ Rektörü Mustafa Şahin'in de katıldığı etkinlikte Tokat'ın ilçeleri de stant açarak tanıtım ve ikramda bulundular.

30 Mart Yerel Seçimleri sonrası rekor oyla Tokat Belediye Başkanı seçilen Eyüp Eroğlu, piknik alanına girdiği andan itibaren Tokatlıların büyük ilgisiyle karşılaştı. Genç başkanı görmek isteyen vatandaşlar Tokat Belediyesi standının önünde büyük bir kalabalık oluşturup, dakikalarca tezahüratta bulundular. Hemşehrilerine kısa bir hoşgeldiniz konuşması yapan Başkan Eroğlu, Tokat'ın selamını getirdiklerini ve Tokat'ın iklimini bir nebze olsun İstanbul'a taşımak için her türlü detayın düşünüldüğünü belirtti.

Yerel sanatçıların konseri ve çeşitli eğlencelerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, piknik alanına gelerek Tokatlıları selamladı. Göreve geldiği günden itibaren ortaya koyduğu çalışmalar ile Türkiye'nin dört bir yanındaki Tokatlıların beğenisini kazanan Eroğlu'nu Kadir Topbaş biran olsun yanından ayırmadı. Sahnede yaptığı konuşma da Tokat'tan ve Eroğlu'ndan övgü ile bahseden Topbaş, memleket hasretinin önemine değinerek kendisinin de her yıl memleketi Artvin'de ki köyüne mutlaka gittiğini söyledi. Başkan Eroğlu'ndan Tokat'taki Artvinlilere de selamını iletmesini isteyen Topbaş, İstanbul'un çok renkliliğinin ve Anadolu'nun her bölgesinden vatandaşların İstanbul'un bir parçasını oluşturduğunu söylerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Daha sonra Milletvekili Harun Karaca ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile stantları gezen Topbaş, kendisine hediye edilen yöresel ürünlere teşekkür ederek, Başkan Eroğlu'nu kırmayıp mutlaka Tokat'ı ziyaret edeceğini söyledi. Vatani görevini Tokat'ta yapan sanatçı Alişan'ında konser verdiği etkinlikte, Tokat'tan getirilen bir çok yöresel ürün ve ikram Tokatlılara dağıtıldı.
31.05.2014 - A.Yılmaz