BİRİZ, İRİYİZ, DİRİYİZ

09.05.2014 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Adnan Çiçek, AK Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Bay, önceki dönem Belediye Meclis Üyeleri ile yeni dönem Belediye Meclis Üyeleri ve meclis üyesi adayları belediyemiz Sosyal Tesislerinde biraraya geldiler.
Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu yapmış olduğu konuşmada; "2004-2009 ile  2009-2014 yılları arasında meclis üyesi olarak görev yapan değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum. On yıl boyunca Belediye Başkanlığı yapan, son dört yılını beraber çalıştığımız Adnan Çiçek beye teşekkür ediyorum. Gerçekten Tokat'ımızda örnek gösterilebilecek çalışmalara imza attılar. Tokat'ta birçok konuda adımlar atıldı. Tokat'ımız önemli ve çok güzel mesafeler kat etti. Bu bir bayrak yarışı ve 2014 seçimlerinde de şahsımın belediye başkanı seçilmesiyle de bırakılan yerden bu bayrağı daha yukarılara nasıl çıkartabiliriz daha nasıl Tokat'ımızı güzelleştirebiliriz bunun gayretiyle bir aya yakın bir zamandır çalışmaya başladık. İki tane meclis geçirdik, önümüzdeki süreçte arkadaşlarımızla neler yapabiliriz bunları planlıyoruz. Gerek başkanımın gerek sizlerin tecrübelerine ve düşüncelerine ihtiyacımız olacaktır. Muhakkak ki; bizlerde çeşitli konularla uğraşacağız. Rabbim bizlere Tokat'ta insanların gönlüne giren, duasını alan çalışmalar yapmayı nasip etsin. Bizlerde hayırla yad edilen, güzel eserler bırakan ve yaptığımız işi layıkıyla yapan, başımızı yastığa koyduğumuzda huzur taşıyan insanlar olmayı temenni ediyorum. Bu güzel ortamı oluşturan, bu güzel ortamda biraraya gelen siz değerli gönüldaşlarımıza, değerli ağabeylerimize, bacılarımıza kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

2004-2014 Yılları arasında Tokat Belediye Başkanlığı görevini yürüten eski Belediye Başkanımız Prof. Dr. Adnan Çiçek ise yaptığı konuşmada; "Yeni dönemde inşallah belediye meclis üyelerimizle eski meclis üyeleri bir arada olmaya devam eder. Bu güzel ortamın çok daha güzel olduğu kanaatindeyim ve bunun tekrarını da faydalı görüyorum. İllerde veya belediyelik olan yerlerde Belediye Meclisi gerçekten önemli daha önceki yıllarda tecrübe etmiş arkadaşlarımız var. Bu şehrin geleceğine ilişkin olarak alınacak bütün kararların altında meclis üyelerinin imzası gerekiyor. Diğer insanlardan sorumluluk olarak karar verme ve imza yetkisi insanlar konumundasınız ve bunun sorumluluğu oldukça büyük olsa gerek. Bunu yaşamış kardeşlerimiz var. Belediye Meclislerinin ağırlıklı yönü imarla ilgili konulardır. Bizden önceki yıllarda bu görevi ifa etmiş olan gerek belediye başkanlarını gerek belediye meclis üyelerini hem bizim partimizde hem muhalefet partilerde bu işi üstlenen arkadaşları, vefat edenleri rahmetle yaşayanları da güzelliklerle anıyorum. Ciddi hisler alındığı kanaatindeyim. Şehir meclisleri yada belediye meclisleri imarla ilgili konuların altına imza atıyorlar. Birçok kardeşimiz büyük bir öz veriyle çalıştı. İki defa plan revizyonu gerçekleşti, ben bunu çok önemsiyorum. 2004 yılında biz belediyeyi devraldığımızda şehirde dört katın üstünde inşaat yoktu, yasaktı ama biz özveriyle büyük cesaretle revizyon yaptık, şuanda bu aldığımız kararların ne kadar önemli olduğunu, attığımız adımların ne kadar büyük olduğunu gözlemliyorum. Kişiler bazında hiçbir zaman yapmayı uygun görmedik. Sizlerden ricam bundan sonraki süreçte şehrin menfaatine yönelik konularda mümkün olduğu kadar cesur olmanız. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bu organizasyon için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" dedi.

AK Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik ise önceki dönem Belediye Meclis üyelerine ve yeni dönem Belediye Meclis üyelerine başarılar diledi.