ABDULLAH GÜRBÜZ, GÜVEN TAZELEDİ

09.05.2014 Haberler

Tokat Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı, G.O.P. Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurulda tek aday olarak üyelerin karşısına çıkan Abdullah Gürbüz, yeniden Kent Konseyi Başkanı seçildi.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun da katıldığı Genel Kurulda açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, konsey faaliyetlerinden kısaca bahsettikten sonra önümüzdeki dönemlerde kurulması düşünülen İl Turizm Konseyinin önemine değindi ve Kentli olma bilincinin oluşturulması için Kent Konseyinin büyük gayret sarf ettiğini söyledi.  

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 2006 yılında kurulan Kent Konseyinde Yürütme Kurulu Üyeliği yaptığını ve sivil toplumculuğun etkisine ve önemine vurgu yaparak, “Bir çok alanda tavsiyelerde bulunmak, tespitlerde bulunmak Kent Konseyinin en önemli vazifelerindendir. Biraz öncede sunumda izlediğimiz gibi birçok panel, sempozyum düzenlenmiş, yine sosyal ve kültürel anlamda birçok faaliyete girişilmiş. Eminim ki bu çalışmalardan siz değerli Kent Konseyi üyeleri ve Tokatlı hemşerilerimiz büyük keyif almışlardır. Biz de Tokat Belediyesi olarak madden ve manen, Kent Konseyinin her faaliyetine destek olmaya hazır. Biz, herkesin fikrine ve önerisine açık, çoğulcu bir anlayışla şehrimizi yöneteceğimizi her yerde vurguluyoruz. Tokat hepimizin ve çocuklarımıza miras bırakacağımız ortak paydamız. Ancak birlikte ve beraber ortak aklı çalıştırdığımız taktirde eminim ki Tokat’ımız daha iyi ve güzel olacak, insanlar gıpta edeceği bir şehre dönüşecektir. Bu anlamda ben şahsım ve kurumum adıma her adımı birlikte adım atmaya açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tokat’ımızın sorunları bellidir, tarihi ve kültürel dokusu bellidir. Bu yüzden nereden ve nasıl başlayacağımızı biliyor ve en acil olandan başlayarak şehrimizi layık olduğu seviyeye ulaştırmaya çalışacağız. Trafik başta olmak üzere, mimari anlamda bir kent estetiği oluşturma gibi meselelerde önemli hazırlıklar sürdürüyoruz. İnşallah bu sorunları el birliği ile aşacağız, bu konularda sizlerinde tavsiye ve önerileri varsa bunlarıda değerlendirip en sağlıklı çözüme ulaşmış olacağız. İnşallah pazartesiden itibaren İstanbul’da trafik konusunda uzman gerek akademisyen, gerekse işin uygulayıcısı 6 kişilik bir ekip daha gelecek ve Tokat’ımızın yolları, otoparkları, trafikle ilgili sorunlarını değerlendirip, bunu da hemşerilerimizle paylaşıp ona göre adımlar atacağız. Trafiği kademeli olarak 3 aylık, 5 aylık ve 5 yıllık olmak üzere en sıkıntısız seviyeye indirecek çalışmalarımız olacak. Bi diğer husus da temizlik meselesi. Biz bu konuyu çok önemsiyoruz ve Temiz Şehir Tokat sloganıyla şehrimizi pırıl pırıl bir görüntüye kavuşturacağız. Burada hemşerilerimize de büyük vazife düşüyor. Temizlik İmandandır düsturuyla herkes tıpkı evinde olduğu gibi, cadde, sokak ve mahallelerini temiz tutmaya özen göstermeli. El birliğiyle, bu hizmet yolunda sonuna kadar gayret sarf edeceğiz” diye konuştu. 

09.05.2014 - A.Yılmaz