SOSYAL BELEDİYECİLİK, ÖNCELİĞİMİZ…

07.05.2014 Haberler

Kamuda ve özelde çalışan Sosyal Hizmetler Uzmanları Süleyman Güler öncülüğünde Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ettiler.
Sosyal belediyeciliği çok önemsediklerini belirten Başkan Eroğlu, “Yardıma ihtiyacı olan herkes için belediyemiz adeta sığınılacak bir liman olacak inşallah” dedi.

Sosyal Hizmetler Uzmanları adına konuşma yapan Süleyman Güler; "Şehrimize hizmet bizim için önemli bir unsur ve üzerimize düşen bir husus varsa biz Sosyal hizmetler uzmanları olarak hazırız. Ayrıca bir Sosyal Hizmetler Uzmanı olan Selahattin Kelemci kardeşimizi de belediye bünyesinde görevlendirmiş olmanızı memnuniyetle karşılıyor, teşekkür ediyoruz" dedi.

Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu ise yapmış olduğu konuşmada; "Belediyelerin en önemli görevlerinden biri de sosyal hizmetlerdir. Tabiî ki yollar, asfaltlar, binalar yapılacak fakat en az bunlar kadar önemli olan bir noktada sosyal hizmettir. İnsanlar ile hemhal olmak, dertleri ile dertlenmek, açta açıkta olanlara, yakacağı olmayana yardım etmek veya başkaca sosyal ihtiyaçlarına yetişmek belediyelerin görevlerinden bir tanesidir. Biz sosyal belediyeciliği çok önemsiyoruz ve bu bağlamda engellilerimize, yaşlılarımıza, kadınlarımıza ve çocuklarımıza alanlar oluşturmak, ellerinden tutmak, sığınacakları bir liman olmak için gayret edeceğiz. Bu noktada siz sosyal hizmetler uzmanlarımızın da desteğini alacağımıza eminim" dedi.