ALPAY’DAN, BAŞKAN EROĞLU’NA ÖVGÜ

05.05.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret eden DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay, Eroğlu’nun her daim kucaklayıcı ve uzlaşmacı bir yapıda olduğunu belirterek, seçimden sonra da ortaya koyduğu gayreti takdir ettiklerini söyledi.
DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay ve DSP’li Belediye Başkanları, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Alpay, “Sayın Belediye Başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak üzere,  DSP’li Ataköy, Gölgeli ve Kınık Belediye Başkanlarımızla beraber geldik. Sizin uzlaşmacı, toplumun bütün kesimlerini kucaklayıcı tarafınızı her zaman takdir ettik. Belediye Başkanlığına seçildiğiniz günden bu yana da gösterdiğiniz olağanüstü gayretinizi tebrik ve tasdik ediyoruz. Tokat için yapılan her olumlu hizmetin memleketimiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bizim de elimizden gelen katkı neyse yanınızda olduğumuzu bilmenizi  isteriz” dedi.

Tokat’ta yaşayan her bireyin ve kuruluşun fikirlerini çok önemsediklerini belirten Başkan Eroğlu ise şunları kaydetti: “Çok değerli  Başkanımıza ve kıymetli belde belediye başkanlarımıza hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum. Yine yeni seçilen Ataköy ve Gölgeli Belde Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyorum. Allah yar vee yardımcıları olsun, güzel işler yapmayı nasip etsin. Belediye Başkanlığı ulvi bir görev, aynı zamanda hizmetkar olunan bir makam ve mevki. Bizler İnşallah Tokat’ta, sizlerde kendi beldelerinizde hizmetkar olma anlamında yoğun gayret sarf edeceksiniz, buna inancımızın tam. Diğer taraftan artık biz Tokatlı’mızın tercihleri sonucunda seçilmiş olmamızla beraber, biz tüm Tokat’ın Belediye Başkanı olarak kucaklayıcı, insanları toparlayıcı, partizanca davranmayan, eşit, adil, ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla yolumuza devam edeceğimizi söylemiştik. Bir aydır azami gayret sarf etmeye çalıştık, bundan sonrada adaletle hükmedelim, hak hukuku koruyalım, toplumsal menfaat neyi gerektiriyorsa onları yapalım düsturunu kendimize şiar edindik. İnşallah Allah bizi anlatmış olduğumuz yoldan düşünceden alıkoymaz  diye de temennide bulunuyoruz. Bu arada tabi ki sizlerinde düşünceleri fikirleri önemli. Sonuçta Tokat’ta hepimiz yaşıyoruz, sadece bir siyasi parti il başkanı olarak değil vatandaş Hüseyin Alpay olarak sizlerinde bu konuda kafa yorduğunu, ellerinizde kalem tutuğunuzu yakından biliyoruz.  Eminim ki vereceğiniz fikirler ve düşünceler de atacağımız adımlarda  bize hep payende olacaktır. Canı yürekten bu anlamda da desteklerinizi  esirgemeyeceğinizi de zaten biliyoruz. İnşallah’da bizler bu anlamda da danışan, konuşan insanların fikirlerini aldıktan sonrada uygulayıp geriye adım atmadan bunu devam ettiren bir anlayışta olacağımızı buradan ifade ediyorum.”