BEHZAT DERESİ TEMİZLENİYOR

23.09.2020 Haberler

Çalışmaların ilk etabına Kemer Mahallesi güzergâhından başlanıldı.

Tokat’ta şehrin merkezinden geçerek Yeşilırmak’a bağlanan Behzat Deresinde kış şartlarında meydana gelebilecek yağışlarda olası taşkınlara sebebiyet verilmemesi için başlatılan temizlik çalışmaları devam ediyor.

Periyodik olarak yapılan çalışmalarda dere yatakları ve su kanallarının tıkanıklarını temizleyen Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, dere içlerinde toplanan yosunlar, kayalar ve toprak yığınlarını temizleme işlemlerini sürdürüyor.

Çalışmaların ilk etabına Kemer Mahallesi güzergâhından başlanıldı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile başlatılan çalışmaların ilk etabına Kemer Mahallesi’nden start verildi.

Başkan Eroğlu devam eden temizlik çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kış aylarında yağan yağmurlar sonucu dereler ve kanallarda oluşabilecek tıkanıklıkların su taşkınlarına yol açmaması için şehrimizin muhtelif bölgelerinde bulunan dere yatakları ve su kanallarımızda temizlik çalışmalarımızı başlattık.

Şuanda ekiplerimiz şehrimizin içinden geçerek merkez ve Karşıyaka’yı birbirine bağlayan Behzat Deresi’nde çalışma yapıyorlar. Vatandaşlarımızdan ricamız, dere yataklarına evsel atıklarını atmamaları ve bunu yapanları uyarmalarıdır. İnşallah tüm derelerimizde bu çalışmayı yapacağız. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.