BAŞKAN EROĞLU, MODERN KAPALI PAZAR YERİ SÖZÜMÜZDÜR.

04.05.2014 Haberler

Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, pazarcı esnafımızla sabahın erken saatlerinde bir araya gelerek tezgahlarını açan esnafımıza hayırlı işler diledi.
Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu'na, Belediye Meclis üyeleri, Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı İhsan Tunç ve Pazarcılar Dernek Başkanı eşlik ettiler. Pazarcı esnafımızla birlikte kahvaltı yapan Başkan Eroğlu, çay sohbeti ile pazarcılarımızın sorunlarını dinledi.

Daha sonra pazarcı esnafını tek tek yerinde ziyaret eden, alışveriş yapan hemşerilerimizle sohbet eden Başkan Eroğlu, basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada; "Sabah pazarcı esnafımızla tezgahlarını beraber açtık, ziyaret ettik, hayırlı işler diledik. Devamında da pazarcı esnafımızla kahvaltı yaparak çay sohbetimiz oldu. Hem ileriye dönük pazarcılarımıza yapacağımız modern pazar kapalı sebze yeriyle ilgili gerekse şuan ki durumlarıyla ilgili acil ihtiyaçlarıyla ilgili görüşmeler yaptık. Pazar esnafımızla merhabalaştık.

Şunu gördük ki; bu pazar yeri ne Tokatlıya yakışıyor, ne Tokatlıların alışveriş yapmasına müsait nede buradaki esnaflarımızın her anlamda ihtiyaçlarına cevap veren iyi bir satış yaptıkları mekan değil. Dar, görüntü ve gürültü itibariyle şehrin çok işlek yeri, gelen insanlar burada alışveriş yapamıyorlar, esnafımız malzemelerini iyi bir şekilde sergileyemiyor, bir takım ihtiyaçları lavabo, wc gibi bütün bunlar birer sorun. Seçim öncesinde söylemiştik, Tokat'a kapalı pazar yeri yapacağımızı belirtmiştik. Şuanda da kapalı pazar yeriyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu verdiğimiz söz bizim sözümüzdür. Bu anlamda da en acil olarak gördüğümüz konulardan bir tanesidir. Acil bir takım ihtiyaçlar var bunları gördük, bunlarla ilgili lokal anlamda çözümler üretip pazarcımızın kısa süreli de olsa memnuniyetini sağlayacağız. Ama genel anlamda asıl bu işi çözecek modern bir kapalı sabit pazar yerini Tokat'ımıza, Tokatlılara kazandıracağız. Bu anlamda yine bugün bizleri kucaklayan esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Bakkallar ve manifaturacılar Odası Başkanımıza ve Pazarcılar Dernek Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı İhsan Tunç ise yaptığı açıklamada; "İlgi bilgiyi getirir. Belediye Başkanımızla değerli idare amirlerimizin konuyla ilgili olduğunu hepimiz gördük. Bizlerden evvel eksiklikleri görüp tespit ettiği için bizlere söyleyecek söz bırakmadı. Değerli başkanımın bu şekilde bizlere yaklaşmasından, kucaklamasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Problemlerimizi gördüler, zaten sorunlarımızı biliyorlar, sabahın erken saatlerinde pazarcının, bu seyyar esnafının çekmiş olduğu sıkıntıları yerinde inceleyerek bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum" dedi.