BAŞKAN EROĞLU, YERALTI ÇARŞISI ESNAFIYLA BİRARAYA GELDİ

03.05.2014 Haberler

Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu esnaf toplantılarına devam ediyor. Bir ay içerisinde altı defa çeşitli bölgelerimizdeki esnaflarla buluşan Başkan Eroğlu, Yeraltı Çarşısı'ndaki esnafımızla da bir araya geldi.
Yeraltı Çarşısı esnafımızla yapılan toplantıya; Belediye Meclis üyeler, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu ve Yeraltı Çarşısı esnafları katıldı.

Esnaflarımızla istişare yapan, onların sorunlarını, isteklerini dinleyen, Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; "Bir aya yakın bir zamandır Tokat'ta neler yapabiliriz, bunların kaynaklarını hem Tokat'tan hem Ankara'dan nasıl sağlayabiliriz düşüncesi üzerine ekiplerimizle çalışmalar yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bunlarla ilgili adınlar atmış olacağız. Temel belediyecilik hizmetleri yanında vatandaşla iç içe olmak, vatandaşımızın halini hatırını sormak, esnafın bir bardak çayını içmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu bir aylık süreçteki altıncı esnaf kahvaltımız. Daha önce değişik bölgelerde esnaflarımızla kahvaltı yapıp sohbet ettik. İnşallah bundan sonraki süreçte de buna devam edeceğiz. Esnafımızın sorunlarını sıkıntılarını dinleyip bu anlamda yapacağımız çalışmalara yön vereceğiz. Ben esnaf çocuğuyum, onun için esnafın derdi nedir, problemi nedir, ay sonunda esnafın işçisinin ücretini, dükkan kirasını, faturalarını ödemek için ne türlü sıkıntılar çektiklerini biliyorum. Bizler esnafın yanında, esnafıyla beraber olan bir insan olduğumu söylemek isterim. Tokat'ımızda birçok ulusal mağaza açılması yerel esnafımızı etkiliyor. Bizlerde daha nasıl güçlü olabiliriz, bunları konuşmak lazım, belediye başkanı olarak bize ne düşüyorsa bunları belirtmenizi, bunlar için gayret göstereceğimizi belirtmek istiyorum.

Belediye hizmetleri olarak danışan, görüşen, insanların fikrine önem veren bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Beş yıl boyunca insanları öteleyen, insanların fikrine önem vermeyen bir anlayışta olmayacağız. Bunun bir örneğini kısa bir zamanda yapacağız. Gaziosmanpaşa Bulvarımız bizim prestij caddemiz, bu caddemiz için neler yapılabilir bunu halkımıza sorarak yapacağız, anket yaparak, uzman ekiplere danışarak çok acil çözüm bulacağız. Bizler, ben yaptım oldu mantığıyla değil, toplumsal menfaat neyi gerektiriyorsa, toplum neyi istiyorsa onu yapacağız. Toplumun istediği adımı atmış olacağız.

Yeraltı Çarşısı 30 yıllık bir çarşıdır. O yıllarda en modern bir çarşı idi, ticaretin kalbi burada atıyordu, ancak şuanda özellikle son on yıldır cazibesi azalmış durumunda. Fiziki şartlar önemli, bunu daha güzel mekanlara dönüştürmek gerekir. Tekrar bu ticari cazibesini nasıl kazanabilir bunun için neler yapmalıyız bunlar konuşulmalı" dedi.

Daha sonra Başkan Eroğlu; Yeraltı Çarşısında faaliyet gösteren esnafları tek tek ziyaret ederek, çarşının teknik sorunlarını yerinde inceledi.