BAŞKAN EROĞLU, DOĞUM-BEBEK FOTOĞRAF ATÖLYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

24.02.2020 Haberler

Başkan Eroğlu, 28 yaşındaki genç kadın girişimci Seda Karlıkaya’yı girişiminden dolayı tebrik ederek, başarılar diledi.

Soğukpınar Mahalle ziyareti esnasında Mevlevihane karşısında yer alan ve Tokat Belediyesi tarafından restore edilen tarihi konakta Doğum-Bebek Fotoğraf Atölyesi’ne uğrayan Başkan Eroğlu, mekanı güzel bir işletme haline getiren 28 yaşındaki genç kadın girişimci Seda Karlıkaya’yı girişiminden dolayı tebrik ederek, başarılar diledi.

Doğum-Bebek Fotoğraf Atölyesi’nin yer aldığı konakta çocukluk hatıralarının canlandığını belirten Başkan Eroğlu, atölyeyle ilgili şunları söyledi:

“Soğukpınar Mahallesi ziyaretimiz sırasında Bebeklerin fotoğraflarının çekildiği, çocuklarımızın ilk doğduğu andan itibaren fotoğraflandığı tarihi bir mekandayız. Beysokağında yer alan bu konağı güzel bir işletme haline getirerek Tokat’a böylesine güzel bir işletmeyi kazandıran kıymetli hanım kardeşimizi tebrik ederim. Hanım kardeşimizin, kadın müteşebbis olarak burayı açıp işletmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduk, başarılar diliyorum.

Tokat’ın tarihi sokaklarından birinde tarihi bir konakta çocuklarımızla geçmişi yad etmek, fotoğraf çekinmek isteyen tüm hemşehrilerimizi buraya davet ediyorum.”

Doğum-Bebek Fotoğraf Atölyesi işletmecisi Seda Karlıkaya ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek işletme hakkında bilgiler verdi. Fotoğrafçılığın yanı sıra annelere hamilelik döneminden itibaren çeşitli desteklerinde verildiğini belirten Karlıkaya; “Doğum öncesi eğitim veren arkadaşlarımız burada annelerle buluşuyor, çay içip sohbet ediyor ve onlara her türlü desteği veriyorlar. Bayanları bu mekânda bir araya toplamaya çalışıyoruz. Hamilelik döneminden 8 yaşa kadar tüm annelere anı-hatıra biriktirmek istiyoruz. Bunları fotoğraflamak, albümlemek isteyen herkesi bu tarihi konağa bekliyoruz dedi.

Kültür Sokağı oluşturulmasında emek veren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür eden Soğukpınar Mahalle Muhtarı Rasim Yılmaz; “Sokağımızı kültür sanat sokağı olarak hayal ediyor ve sizlerin sayesinde gerçekleştiriyoruz. Bu tarihi sokağımıza tüm Tokatlıları davet ediyoruz, inşallah Seda hanımın bu girişimi teşvik edici olacaktır” dedi.