BAŞKAN EROĞLU’NDAN ÇAY MAHALLESİ’NE ÜCRETSİZ DÜĞÜN SALONU MÜJDESİ

05.11.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Mahalle Buluşmalarına devam ediyor. 

Son olarak Çay Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Eroğlu, mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini yerinde dinleyerek, teknik ekibi ve mahalle muhtarıyla birlikte Çay Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Çay Mahallesi Şeyh-i Şirvani Cami civarında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Eroğlu, bugüne kadar 13 Mahallede halkla buluştuklarını belirterek, Çay Mahallesi sakinlerine müjdeler verdi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Çay Mahallesi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çay Mahallemiz göz bebeği mahallelerimizden bir tanesi. Tokat’ın doğduğu 3-4 Mahalleden biri de Çay Mahallesidir. 40-50 Yıl önce Tokat’ın en yoğun olduğu bölgelerden biridir. Karşıyaka’nın büyümesinden dolayı bu bölgeden göçenler oldu ama Tokat bu mahallelerimizden büyümeye başladı. Manevi büyüğümüz Şeyh-i Şirvani Hz.’nin bulunduğu nokta dolayısıyla Çay Mahallesi şehrimizin en önemli mahallelerinden biridir. Tokatlıların bize verdiği yetki ile ikinci dönemde yola revan olduk. 6 Aylık bir süreyi geride bırakıyoruz. Mahallelerimizi ziyaretlere başladık. Bu ziyaretlerimizde hem teşekkür ediyoruz hem de önümüzdeki 2020 yılında Mahallelerimize neler yapılacağını beraberce konuşup, görüşüyoruz. Tokat’ta 42 Mahallemiz var. Bugüne kadar 13 Mahalleyi ziyaret ettik. Yılsonuna kadar tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, kararlarımızı alacağız ve 2020 yılında inşallah bu aldığımız kararları uygulayacağız.

Bizler sizin evladınız, kardeşiniz. Sonuçta görevler bir gün var bir gün yok. Hepimizin bir ömrü var ve bunu tamamlayıp bu dünyadan gideceğiz. Ne kadar dua alırsak bu bizim için önemlidir. Görevimiz sizin emanetinize sahip çıkmak, dua alarak hakkını vererek, halkın ve hakkın rızasına nail olmaktır. Önümüzdeki 4,5 yıllık zamanı iyi bir şekilde değerlendirmeyi Rabbim bizlere nasip eder.

BİZİM GÖREVİMİZ HALKIMIZLA HEMHAL OLMAKTIR

Bizim yaptığımız görev iki kanatlıdır. Biri hizmet yapmak, üretmek diğer ise insanlarla hemhal olmak, dertleşmek kısaca dua alabilmektir. Mümkün olduğunca ikisini birlikte götürmeye çalışıyoruz. Mahalle toplantıları yapmaya azami gayret gösteriyoruz.

Nüfus olarak bugün birçok ilçemiz nüfus kaybetmekte iken Tokat Merkezimiz ise nüfus açısından her geçen gün artıyor. Biz göreve geldiğimiz merkez nüfusumuz 138 Bin iken bugün bu sayı 155 Bini buldu. Yılda 4-5 bin nüfus artışı var. Bu şehir 10 seneye kalmaz 200 Bini bulacaktır. Bizlerde şehri bu artışa göre planlamak zorundayız. Yatırımcıların gelmesi konusunda belediye olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Belediyeler fabrika açamaz ancak yatırımcının gelmesi, fabrika açacak kişilerin Tokat’a gelmesi noktasında girişimlerde bulunabiliriz. Bu şehri tanıtmak, onları buraya getirmek, onlara imkânlar sağlamak bize düşen görevdir. Son 5 yıl içerisinde 3 Bine yakın insanımız istihdam edildi. 7 Tane yeni fabrika açıldı ve bugün OSB’de 5 bine yakın insanımız çalışıyor. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu çalışan sayısını 10 Bine çıkarmaktır. Halk Günü toplantılarımızda öne çıkan en önemli konu iş konusudur. Bütün bunlara cevap bulmamız lazım. Ne kadar çok yatırımcı gelirse Tokat büyür. Şehrin tanıtımı ve turizmi bu konuda çok önemli.

TOKAT’IN TARİHİ VE KÜLTÜRÜNÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTACAĞIZ

Tokat 1073 yılında fethedilmiş ve İslamlaştırılmış. O günden bugüne kadar hiçbir düşman işgaline uğramamış. Tokat’ın tarihi ve kültürü çok eskilere dayanıyor. Bütün bu değerler gün yüzüne çıkıp, tanıtılması yapıldığında yatırımcılar da tercih edecek, turizm de artacaktır.

Geçtiğimiz dönem verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni dönemde söz verdiğimiz 71 Projeyi önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz ve Tokatlıların çok daha güzel bir şehirde yaşamasının gayreti içerisinde olacağız.

Çay Mahallesi 3.115 Nüfusu olan bir mahallemiz. 30 sokağı 4 büyük caddesi olan, devletin bir takım tesislerinin bulunduğu bir mahallemiz. Altyapı anlamında doğalgaz talebinin olduğu bir kısım bölümler var. Önümüzdeki yıl bunları tamamlamanın gayreti içerisinde olacağız.

ÜCRETSİZ DÜĞÜN SALONU MÜJDESİ

Çay Mahallesi bölgesine müjde olarak düğün salonumuzu yapacağız ve ücretsiz bir şekilde halkımızın yararlanmasını sağlayacağız. 2020 Yılında bunun adımını atacağız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yine mahallemizde yeni park alanları oluşturarak yeni dönemde iki tane yeni park yapacağız.”

Başkan Eroğlu konuşmasının ardından Başkan Yardımcıları, teknik ekibi ve Mahalle Muhtarıyla birlikte Çay Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.