ALTINCI OKULLARARASI ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI

27.09.2019 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından bu yıl “Okullararası Atık Pil Toplama” ve “Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor” yarışmalarının 6.’sı düzenleniyor.

Tokat Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanlığınca başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen Sıfır Atık Projesine destek olmak amacıyla TAP Derneği ile işbirliği içerisinde okullararası atık pil toplama yarışmasının altıncısı düzenleniyor.

Kampanya 16 Eylül 2019 tarihinde başlatılmış olup, 30 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecektir. Yarışmaya Anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve lise öğrencileri katılacaktır.

Tokat Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen “Atık Pil Toplama” yarışmaları ile bugüne kadar 10 Ton atık pik toplanmış ve TAP derneğine teslim edilmiştir.

Yine Tokat Belediyesi ve Tübsiad işbirliği tarafından bu yıl 2.’si düzenlenecek olan “Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor” kampanyası ile okullara topladıkları e-atıklara göre çeşitli hediyeler verilecek. Kampanyaya katılmak isteyen okulların 15 Kasım 2019 tarihine kadar http://basvuru.tyk.org.tr adresine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başkan Eroğlu: Sizde Bir Çocuk Sevindirin

Anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerin katılabileceği yarışmayla ilgili değerlendirme yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, il genelinde en çok atık pil toplayan ilk üç okulun öğrenci sayısına bakılmaksızın ödüllendirileceğini söyledi. 30 Nisan’a kadar öğrencilerin atık pilleri okullarına getirerek kampanyaya destek verebileceklerini ifade etti.

Başkan Eroğlu ayrıca ailelere de seslenerek; “Evlerinizde, işyerlerinizde kullanım ömrünü tamamlayan pilleri cam veya pet şişelerde biriktirip bir çocuğa teslim ederek, “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama” Yarışmasına ve “Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor” kampanyasına katılmasına destek olabilirsiniz. Öğrencilerimizin bilinçlendirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.