BAŞKAN EROĞLU, HİZMET-İŞ SENDİKASI ÜYELERİYLE BİRARAYA GELDİ

05.08.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Tokat Şubesi ve bileşen sendikalarının davetine katıldı.

Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir ve sendika üyeleri tarafından karşılanan Başkan Eroğlu, toplantı öncesinde basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Sendikada misafir eden mesai arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Eroğlu, sendikal faaliyetlerde Başkan Resul Demir ve ekibine başarılar diledi.

Seçim sonrasında hızlı bir şekilde verilen sözleri tutmanın gayreti içerisinde olduğunu belirten Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Dostça muhabbet etmek amacıyla bugün sendikamızı ziyaret ettik. Göreve geldiğimiz günden itibaren çalışan arkadaşlarımızın her daim isteklerine kulak verdik. Sağolsun onlarda her daim bizim yanımızda oldular. Önümüzde 4,5 yıla yakın bir zaman var. Önümüzdeki bu süreçte halkımıza, şehrimize verdiğimiz sözleri tutmanın gayreti içerisinde olacağız.

Şehrin tanıtım ve turizmiyle ilgili farklı bir çalışmaya başlayacağız. Karadeniz Turlarının Tokat’a gelmesi noktasında görüşmelerimizi yapıyoruz. Bazı tur araçları kısıtlı olarak Tokat’a uğruyorlar. Çevre illere uğrayan turlar Tokat’a uğramıyor. Bununla alakalı tur şirketleriyle ilgili çalışma başlattık. Bu turların en az 1 gün Tokat’ta konaklamasını sağlayacağız. İnşallah bu görüşmelerimizin meyvelerini çok iyi alacağız.

Tokat’ın tarihi sokaklarıyla ilgili çalışma başlattık ve Restorasyon Atölyesi kurduk, eski ahşap el becerisi en iyi olan 20 kardeşimizi bu atölyede istihdam ediyoruz. Önümüzdeki bu süreçte inşallah bu tarihi cadde ve sokaklarımızı restore edeceğiz.

Eylül ayı gibi ihalesini yapacağımız Millet Bahçesi Gümenek çalışmamızı başlatıyoruz. Bakanlık tarafından ilan edilen son 8 Millet Bahçesi içerisinde yer almakta bu alan. Hibe desteği ile Gümenek alanını güzel bir Millet Bahçesi yapacağız. Kanal Tokat gibi kayıkları yüzdürmeyi o alanda da düşünüyoruz. Yüzme alanlarını yeniden oluşturacağız.

Bunun gibi birçok projemizi hızlı bir şekilde başlattık. Ümitsizliğe ve umutsuzluğa kapılmayın. Felaket tellallığı yapan çok insan var. Önümüzdeki aylarda inanıyorum ki faizler daha da düşecektir. Allah’ın izniyle ülke olarak gerek petrol, gerek doğalgaz aramalarında çok önemli sonuçlar elde ettik.

Belediye olarak işçisinden memuruna borcu olmayan, çalışmaları aksamayan rahat bir belediyeyiz. 102 Milyon TL gibi bir borcumuz var ki, bunun %80’lik kısmı devlete olan borçlardan ibarettir, vergi gibi, sigorta gibi. Piyasaya ödenmeyecek borcumuz yoktur. Çevre illere göre çok çok iyi noktadayız ve önümüzdeki yıllarda yapacağımız yatırımlarla ilgili maliyetle ilgili çalışma yapıyoruz. İller Bankasından kredi alabilen sayılı belediyelerden biriyiz.

31 Mart seçimlerinde gayret eden sendikalarımıza, üyelerine teşekkür ediyorum. Rakiplerimizin toplamından daha fazla oy aldık. Allah herkesten razı olsun. Bir kardeşiniz, dostunuz olarak her zaman yanınızdayız, yanınızda olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Hak-İş Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir, Başkan Eroğlu’nun Tokat’a vizyon kattığını belirtti.

Başkan Demir yaptığı konuşmada; “Programlarınızın yoğunluğuna rağmen bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatıdır. Geçtiğimiz dönemde bunu gördük, Tokat için her şey yapıldı. Tokat’ımıza ayrı bir çehre kazandırdınız. Tokat’a vizyon getirdiniz. Bütün illerimize Allah sizin gibi bir Belediye Başkanı nasip etsin. Tokatlılar olarak çok şanslıyız. Türkiye’de örnek belediyelerden biri Tokat oldu.

Sendika olarak bizler, ülkesi, milleti, bayrağı ve şehrini savunan insanların yanında olduk. Memleketimizin, çocuklarımızın geleceği için bu şart. Allah can sağlığı verdiği müddetçe sendika olarak her daim emrinizdeyiz. Davetimize icabet ettiğiniz için tüm arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu sendika üyeleriyle tek tek sohbet etti.