HALKIN BELEDİYESİ...

30.04.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ‘Halk Günü’ uygulamasının ilkinde vatandaşlarla bir araya gelerek, istek ve şikayetlerini dinledi.
Sabah 08:30’da başlayan programa çok sayıda vatandaş ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı ve ilgili birim müdürleri katılarak notlar aldılar. Başkan Eroğlu, gelen bütün vatandaşların sorunlarını tek tek dinlerken, belediye olarak yapılması gereken ne varsa ortaya konacağını söyledi. Sorunların çözüme kavuştuğu ve kentleşmesini tamamlamış bir Tokat için gayret sarf edeceklerini belirten Başkan Eroğlu, “Biz, katılımcı bir anlayışı benimsiyoruz. Biz, halkın fikirlerini, tavsiyelerini önemsiyoruz. Halk Günü adını verdiğimiz uygulamanın amaçlarından biri de, halkı belediye ile bütünleştirmek. Her zaman söylediğim gibi; “Ben yaptım oldu” anlayışına bizim zihnimizde yer yok. Biz, el ele, omuz omuza, ortak akıl çerçevesinde hareket edip, Allah’ın izniyle şehrimizi layık olduğu seviyeye taşıyacağız” diye konuştu.  

Başkan Eroğlu, kısa konuşmasının ardından söz alan vatandaşları tek tek dinledi, sorularını cevapladı ve isteklerini notlar alarak takip edeceğini belirtti.

30.04.2014 - A.Yılmaz