FATURA DERDİ YOK!

30.04.2014 Haberler

Belediye Başkanlığı’nın kararı ile ilimizde ‘Akıllı Kartlı Su Sayaçları Sistemi’ne geçiliyor. Özellikle kaçak su kullanımın önüne geçilmesi ve aboneler tarafından kullanılan su miktarının takip edilebileceği sistem, birçok sorunun da çözümü anlamına geliyor.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada; yeni sistem ile abonelerin suyu %10 daha ucuz kullanacağı, abonelerin belediyeye depozito vb. ücretler ödemeyip sabit fiyatla sınırsız su kullanacağı, abonelerin ne kadar su kullandığını ve ne kadar daha kullanabileceğini her an kontrol etme imkanının olacağını, geçmişe yönelik borçların ödenmesinin kolaylaşacağı, aboneler arasında haksızlıklar önlenip kaçak su kullanımının ortadan kaldırılacağı, kiracı ev sahibi anlaşmazlıklarının tarihe karışacağı belirtildi.  

Ayrıca garantili ve Tokat içerisinde yetkili servisi de bulunan sayaçlar, 10 taksitle alınabilecek ve haftasonu ve resmi günlerde su bitmesi durumunda sayaç kitlenmeyecek. Açık unutulan musluklar ve kaçaklardan dolayı su basmaları ve gereksiz sarfiyatında bu sistemle önüne geçileceği düşünülüyor.

30.04.2014 - A.Yılmaz