BAŞKAN EROĞLU: “BİZ ESERLERİMİZLE KONUŞUYORUZ”

16.03.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat halkının 5 yılda yapılan hizmetleri gördüğünü ifade ederek, “Ayağı yere basan işe bakarız ve ona göre hareket ederiz. Biz eserlerimizle konuşuyoruz, hayal değil gerçekleri anlatıyoruz” dedi.

Sanayi sitesinde esnaflarla bir araya gelen Tokat Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Av. Eyüp Eroğlu’na AK Parti İl Başkanı Metin Polat ile AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk eşlik etti. Kahvaltı sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu, hizmet üreterek şehre değer kattıklarını ifade ederek, “31 Martta bir seçime gidiyoruz. Sizler size hizmet edecek insanı seçeceksiniz. Belediye Başkanı; gidip derdinizi anlatacağınız, sokağınızdaki caddenizdeki işlemleri çözmeye, şehri büyütmeye, rahatlıkla kapısını çalıp, telefonla rahatça ulaşabileceğiniz biridir.

Bu şehrin evladıyız, burada doğduk, burada büyüdük bundan sonra da burada yaşamaya devam edeceğiz. Şehrin neye ihtiyacı varsa hepsini biliyoruz. Bu dönem için 71 proje hazırladık, geçtiğimiz dönem için de 61 Proje sözü vermiştik 91 proje gerçekleştirdik.

Hizmet ürettik, şehrimize değer kattık. Hiçbir adayı eleştirmek istemiyorum ama baktığımızda hiçbirinin projesi yok. Kimsenin şu şehre dair bir düşüncesi yok.

Bizler, kentsel dönüşüm diyoruz, yeni imar alanları, yeni bulvarlar diyoruz, yatırımcıyı Tokat’a getireceğiz, yeni iş alanları oluşturacağız diyoruz. Gümenek için projemiz var, Topçam’a, Gıj Gıj’a yapacaklarımızı ortaya koyuyoruz. Gücümüzün yettiğince bu şehre hizmet edeceğiz. Ama bunlara çok dikkat çekilmediğini görüyorum. Belediye Başkanı seçiyoruz, bu şehre ne yapacağına bakmamız lazım. Şahsen beni tanıyorsunuz ama neler yaptığımızı neler ortaya koyduğumuzu gördünüz. 5 yılda neler yaptığımızı gördünüz, bundan sonraki 5 yılda da neler yapacağımızı projelerimiz ile belirttik. Destek vereceksiniz, siz seçeceksiniz, siz bu görevi verirseniz bizler bunları yapacağız. Olaya bu açıdan bakmak lazım. Yapım itibariyle de boş vaatler vermem, ayağı yere basan projeler sözü veriyoruz. Kaf dağından vaatler vermiyoruz.

Sanayi konusunda derdimizi çok anlatamadığımızı görüyorum. Bin tane esnafımız var. Mesele buradaki siz kardeşlerimizin daha güzel işler yapmasını sağlamak. Sormadan yapmadık, 5 yılda en az 50 kez gelmişizdir buraya. Kooperatif Başkanımızla, sizlerle 50'den fazla toplantı yaptık. %80’e yakın kabul ile yeni sanayi sitesi için çalışmalarımızı başlattık. 18 tane kurumla görüşerek, sıkıntıları çözerek bugünlere geldik. Bakanlarımızla görüştük, bakanımızı o alana götürdük ve işi çözdük. Yeni sanayi alanının tapu sorununu da çözdük. Altı ay gecikme oldu ama sanki yıllarca gecikmiş gibi bir mesele oldu. 19,5 Trilyon bundan dolayı sağlanan bir fayda var. 530 dönümlük bir arazinin tamamı satın alınacakken sadece dükkânların olduğu kısımlara ücret ödenerek fayda sağladık.

Cumhurbaşkanımız biten, bitmeye yakın işlemlerle ilgili söylemde bulunmuyor, Sanayi Sitemiz ihaleye çıkacak. Tokat Belediyesi olarak iki tane not verdik. Özelde, Valiliğimizde kendisi ile görüşmemiz oldu. Sanayi sitesiyle ilgili yola çıktık, yapılacak. Sanayi esnafımız rahat olsun. Sanayi ile ilgili yapılan mücadeleyi, vefayı görün istiyorum. Bizler sizin için çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.

Tokat büyüyor, gelişiyor, 22 bin nüfus artışı oldu. 7 Tane yeni fabrika açıldı. Organize sanayi bölgesinde çalışan sayısı arttı. 1100 tane yeni işyeri açıldı. Turist sayısı 185 bine çıkmış. Bunlar yetmez diyoruz, daha büyütmek daha da geliştirmek istiyoruz. Mesele çalışmak, bu şehre değer vermek. Sizler arif insanlarsınız, her şeyi görüyorsunuz. İyi bir değerlendirme yapın. İçinizden, kalbinizden, gönlünüzden ne geliyorsa ona oy verin. Hayırlı günler diliyorum” dedi.