SULUSOKAKTA EROĞLU COŞKUSU

18.03.2019 Haberler

Tarihi Sulusokak AK Parti Merkez İlçe Başkanlığınca organize edilen Mahalle Buluşmalarında büyük bir coşkuya tanıklık etti.

17 Yıldır Türkiye’yi yöneten AK Parti teşkilatı halka hakim yapısını dün Sulusokak’ta bir kez daha gösterdi. Miting alanı düzeni, tertibi, Belediye Başkanı ve Adayı Eyüp Eroğlu’nun sunumu, konuşmacıları ateşleyen hatipliği yağmura rağmen büyük bir aşkla alanı dolduran Tokatlıların aşkı takdire şayandı.

AK Parti Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt, Av. Mustafa Arslan, İl Başkanı Metin Polat, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, İl Genel Meclis Adayları, Belediye Meclis Adayları, Eski İl Başkanları, teşkilat mensupları ve binlerce Tokat sevdalısının katıldığı Sulusokak buluşması tarihi anlara şahitlik yaptı.

Tokat Belediye Başkanının eserlerinden biri olan ve Karadeniz’de bulunan en büyük şehir müzesi önü müthiş bir coşkuya şahitlik yaptı.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, sabah sanayide esnaf buluşmasında aslında bunun ipuçlarını vermişti. Seçim sürecini büyük bir olgunluk ve tevazu ile yürüten Eroğlu, esnaf buluşmasında “ben yapım gereği boş konuşmayı sevmem. Tokat’a yaptıklarım ortada, beni seçecek, oy verecek hemşehrilerim şöyle ellerini kalbine götürsün bunlardan daha iyisini yapabilecek proje ve performans gösterecek varsa oyunu ona göre versin” diyerek Tokat kamuoyuna güven, tecrübe ve vefa duyguları ile hareket edilmesinin ipuçlarını vermişti.

İlk olarak konuşma yapan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat; “Türkiye 16 Yılda ciddi mesafeler kat etti. Elbette yürünecek daha çok yolumuz var. Ama dün ile bugünü kıyas ettiğimizde hamdolsun çok iyi nimetlerin içerisindeyiz. Öyle bir çarpışmanın içerisindeyiz ki; bir dakikalık dalgınlığa gelmez. Bu seçimde kullanacağımız oylarda bütün ümmetin hakkı var. Ezanlarımızı susturmaya çalıştıklarını lütfen kimse unutmasın. Çocuklarımız, bugünleri de konuşacak, bu fitneleri de konuşacak tarih yazan bu Ak kadroları da konuşacak. Bütün kardeşlerimize düşen 15 gün içerisinde meydanlara çıkacak Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağız” dedi.

ÖPÜP BAŞIMA KOYDUĞUM EKMEK GİBİSİN

Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “155 Bin nüfuslu Tokat’ın doğduğu, 900 yıllık tarihi içinde barındıran kadım bir bölgedir Sulusokak.

Tokatlı şairimiz Cahit Külebi’nin dediği gibi; Güldüğüm senin içindir, ağladığım senin için. Öpüp başıma koyduğum ekmek gibisin.

Tokat’ın 42 mahallesinde yağmura, soğuğa rağmen gideceğiz, anlatacağız. 31 Mart’ta sizin hizmetkarınız olacak birini seçeceksiniz. Gece-gündüz demeden size hizmet edecek birini Belediye Başkanı olarak seçeceksiniz.

Değerli dostlar 5 yıldır hiç sizleri kırmadan, gönlünüze girmeyi hedef koyduk. 5 Yılda hizmet üretmeye çalıştık. Sizlerin evladı olarak, tek derdimiz Tokatlıyla birlikte olmak, gönüller yapmak, gönül kırmamak, gönül belediyeciliği yapmaktı. Siz vefalı Tokatsınız, siz vefalı insanlarsınız. Sizi hiç yalnız bırakmadınız, bırakmayacaksınız.

16 Yıldır Tokat’a kesintisiz hizmeti AK Parti yaptı. Milletvekilimiz Av. Yusuf Beyazıt döneminde Sulusokaktaki eserler yeniden restore edildi. Bizim derdimiz Tokat, bizim derdimiz hizmet yapmak eser üretmek şehri daha ileriye taşımak. 31 Mart’ta açık ara öndeyiz. İnşallah çok daha güçlü şekilde geleceğiz, sandıkları patlatarak, destan yazarak geleceğiz. Bu işin mimarlarına, teyzelerimize, ablalarımıza, amcalarımıza, teşkilatımıza, Sulusokak’a güveniyoruz. Tokat için hız kesmeden devam edeceğiz inşallah. Sulusokak için hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasına geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yapılan Belediye çalışmalarından ve bölgeye yapılacak yeni projelerden bahseden Başkan Eroğlu, Sulusokak bölgesine Mahalle Sosyal Tesisi inşa ederek, ücretsiz düğün salonunun müjdesini verdi.

Yeni dönemde Kaledibi Kentsel Dönüşüm projesinden önemle bahseden Başkan Eroğlu; “Geçtiğimiz 3 ay önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile kentsel dönüşüm konusunda görüşmelerimizi yaptık ve kararlarını verdiler. 1 Nisan sabahından sonra bölge sakinlerimizle toplantımızı yapıp kentsel dönüşüm için startını vereceğiz. Bakanlık ve Belediye ortaklaşa yapacağız, şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Sulusokak Caddesi Sokak Sağlıklaştırma, Sulusokak Kent Meydanı, Mahalle Sosyal Tesisi, Gençlik Spor Evi, Erenler Cami ve Cenaze Hizmetleri Binası,  600 Badallar ve Hac Dağı Sosyal Tesisi, Dudayev Meydanı ve Parkı projelerinin bölgeye yapılacağını belirtti.

Daha sonra ise Tokat’ın genelini ilgilendiren projelerden ve 5 yılda Tokat’taki gelişmelerden bahseden Başkan Eroğlu, sevgi gösterileri arasında konuşmasını tamamladı.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının ardından, kürsüye gelen Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan; soğuk havaya ve yağmura rağmen alanı dolduran Sulusokak bölgesi sakinlerine teşekkür ederek, Tokat’ta zaferin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt ise konuşmasına New Zelanda’da menfur saldırıda hayatını kaybedenleri rahmetle anarak başladı. Bu saldırının Türkiye’ye, tüm Müslüman alemine yapıldığının altını çizen Beyazıt, 31 Mart seçimlerinin bunun için çok önemli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından yağmurun şiddetini de artırmasıyla birlikte program sona erdi.