5 YILDA TOKAT’IN SOKAKLARI MAKAM ODAMIZ OLDU

14.02.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. 

Günlük programına esnaf kahvaltısı ile başlayan Eroğlu kurum ziyaretleri, ev toplantıları, akşam da en az iki mahalle toplantısı ile Tokatlı hemşehrileri ile bir araya geliyor.

Teşkilat üyelerinin tam kadro eşlik ettiği programlar AK Parti’nin Milletle buluşma şölenine dönüşüyor.

Bugün de bir lokantada Ümit Erdoğdu ve Şoför arkadaşları ile programda buluşan Başkan Eroğlu önemli açıklamalarda bulundu. Seçim öncesinde de esnaf buluşmaları, ev toplantıları, STK buluşmaları ve Mahalle gezileri ile daima Tokatlı hemşehrileri ile daima iç içe olan Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, gönüller yapmaya devam ediyor.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu her kesime eşit, adaletli yaklaşımı tüm kamuoyundan takdir topluyor.

Programda konuşma yapan Başkan Eroğlu, 5 yıllık tecrübe ile Tokat’ta neler yapacağımızı biliyoruz dedi.

Başkan Eroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Sizler Tokat’ın çocuklarına göz kulak olan, Tokat’ın evlatlarına büyük fayda sağlayan kardeşlerimizsiniz. Onun için sizlere teşekkür ediyorum.

GÜCÜMÜZÜ TOKATLILARDAN ALIYORUZ

Sadece seçimden seçime değil, dönem dönem sizlerle sohbet ortamlarında, iç içe beraber olmaya gayret ettik. Bizim makam odamız oturduğumuz odamız olmadı. Bizim makam odamız Tokat’ın sokakları oldu. Tokat’ın sokaklarında, caddelerinde bulunduk, esnaf ziyaretleri yaparak, devamlı şekilde insanımızın yanında bulunmaya özen gösterdik. Çünkü her işin başı insandır. İnsana değer verilen yerde başarı olur. Ben bunu önemsedim. Haftanın ilk gününü halk gününe ayırdım. Haftanın en az birkaç gününe esnaflarımızla kahvaltı yaparak başladık. Haftanın belli günlerinde hanım kardeşlerimizin sohbetine yer verdik. Akşamları büyüklerimizle, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla toplandık. Yani yapacağımız işleri sizlere sorarak yapmaya gayret ettik; çünkü bizim işimiz hizmet etmek, gücümüz ise sizsiniz. Sizin gücünüz bizim gücümüz. Biz gücümüzü sizden alıyoruz. Bize yüklediğiniz görevi en layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.

TÜM ŞEHİR BİRLİKTE ÇALIŞTIK

Biz de bu şehirde yaşayan bu şehri bilen bu şehirde doğan ve doyan bir kardeşiniz olarak 5 yıllık tecrübemizi de ortaya koyarak önümüzdeki süreçte de neler yapacağımızı iyi biliyoruz. Bugüne kadar hep birlikte çalıştık, birlikte başardık.

Bu şehrin şuanda neye ihtiyacı var ne yapılması gerekiyor, ne yaparsak daha iyi yerlere getirebiliriz bunlar şuan hafızalarımızda.

Burada bulunduğumuz sürede bu şehre bir katkı oluşturabilirsek benim için en büyük mutluluk odur.  Makamlar hiç kimseye baki kalmaz. Kimler geldi kimler geçti. Gök kubbede hoş bir seda bırakabilirsek ne mutlu bizlere.

Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar meydan projesini başlattık yavaş yavaş sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Güzel bir meydan oluşturacağız. Yeşilırmak’ta su yıllarca aktı, yazın çok coşkulu kışın çok az aktı. Etrafında sosyal mekânlar ve yürüme alanları yoktu. 2017 yılının mart ayında bakanımız eşliğinde temelleri atıldı. Bu yaz bitirdik ve hizmete açtık. Bugün Kanal Tokat projemiz çevreden de çok ilgi gören proje oldu. Karadeniz’den dört tane belediye başkanı geldiler, aradılar ve bu projenin kendi şehirlerinde de yapılmasıyla ilgili bizden destek aldılar. Çevre il ve ilçelerden çok gelenleri gördüm.

Diğer önemli bir çalışmamız Kapalı Pazar yerimizdi. Stadyumun arkasındaki mevcut ırmağı değerlendirmek suretiyle üzerini de kapatarak orada 11 Bin metrekarelik bir Pazar yeri oluşturduk. Pazarcı esnafımız müşterilerinin 3 katına çıktığını söylediler. Mekân güzel olursa insanlar geliyor.

Diğer önemli bir projemizde DSİ Müdürlüğü’nün oradaki alanda yapacağımız Şehir Parkı. Bahçe içerisindeki bütün lojmanların yıkılıp yol kenarındaki yerlerine taşındıklarında hızlı bir şekilde parkımızı yapıp halkımızın hizmetine açacağız. Yine 35 yıl boyunca çöplerimiz ırmak kenarına dökülmüştü. O çöp dökme alanını yasakladık, artık düzenli depolama sahasında çöpler düzenli bir şekilde depolanıyor.  Her gün 160 ton çöp o bölgeye gidiyor, ayrıştırılıyor tek tek istif ediliyor depolanıyor ve elektrik üretiliyor. Çöp alanını rehabilite ettik.

Bir başka önemli projemiz Birlikten Doğan Güç sloganıyla hazırladığımız Et Kombinasını açtık. Turhal Pazar Belediyeleri İl Özel İdaremiz ve kooperatifimizle birlikte 24 Milyon TL ile günde 1000 küçükbaş, 250 büyükbaş hayvan kesebilecek kapasitede bölgede olmayan bir projeyi de gerçekleştirdik. 3 aya yakın zamandır da işlem yapmaya başladı.

Önümüzdeki dönemde devamında canlı hayvan borsası ve et işleme ünitesini de yaptığımızda bölgede önemli bir kalkınma projesi olacak.

UFKUMUZU TOKAT’IN GELECEĞİNE DÖNDÜK

61 tane proje sözümüz vardı, 91 proje gerçekleştirdik. Verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Tokat’ımıza 350 Milyon TL’lik yatırım sağladık. Göreve geldiğimizde Belediyemizin bütçesi 88 Milyon TL iken şuanda 165 Milyon TL oldu. Bütçeyi ne kadar artırırsak o kadar güzel hizmet yapabiliriz. Şu son beş yılda şehrimizin nüfusunun 22 Bin artmış olması şehrimizin geliştiğini gösteriyor. Her yıl 4-5 Bin artan nüfusumuz var. Son 5 yılda 12 Bin yeni konut yapıldı. Her gün yeni iş yerleri açılıyor. 

Türkiye’nin daha güçlenerek gitmesi için, Tokat’ımızda yapılanların daha ileriye gitmesi için sizin desteklerinize ihtiyacımız var. Biz hedefimizde bütün hanelerdeki bütün oylara talip olduğumuzu ortaya koyuyoruz. Çünkü ben şehrimde hiç kimseyi ayırt etmedim etmem de. Benim için Sünni, Alevi, sağcı, solcu, Türk, Kürt, Laz, Çerkez hiçbir farkı yoktur. Çünkü biz Yunus Emre’nin dediği gibi yaratılanı severiz yaratandan ötürü. Hacı Bektaş-ı Veli’nin dediği gibi bir olalım bütün olalım. Bütün değerli dostlarımızın oylarına talibiz. Kardeşinize destek verirseniz çok memnun oluruz. Bize değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.