BAŞKAN EROĞLU: “BU ŞEHRİ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”

16.01.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Yeşilırmak Çay bahçesinde bölge halkıyla sabah programında bir araya geldi. 

Programa Başkan Eroğlu’nun yanı sıra Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat da katıldı.

BİRİZ BERABERİZ KARDEŞİZ

Bölge halkıyla buluşan Başkan Eroğlu daha sonra vatandaşlarla hasbihal etti. ”Sabahın bu saatinde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum.” diyen Başkan Eroğlu; “Herkesin kendine göre muhakkak ki bir işi vardır, ama sağ olun bu birlik soframıza beraberlik, soframıza kardeşlik getirdiniz. Sizlerin burada olması bizim için çok önemli. Kıymetli dostlar, ben de bir sözle başlamak istiyorum. Fatih Sultan Mehmet Han diyor ki; mesele marifet, hizmet etmek, eserler oluşturmak yaptığınız görevi en iyi şekilde  yapmak ama bunu yaparken de çalışmaya hizmet etmeye ve insanların gönüllerini hoş tutmaktır önemli olan. Gerçekten de bana göre de işi özetleyen söz budur. Hani gönlüne girmek diyoruz ya, gönülde olmak, hasbihal etmek sohbet etmek iyi günde kötü günde, sevinçte kederde hep aynı yerde olmak beraber olmak hoş tutmaktır. Ben de sözlerime özellikle buralardan başlamak istiyorum. Çünkü hepimiz insanız. Herkesin farklı farklı özellikleri var. Rabbim hepimizi ayrı ayrı yaratmıştır. Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i var. Hepimizin farklı fikirlerde düşüncelerimiz var. Sonuçta hepimiz kuluz, hepimiz kardeşiz. Hepimiz bu ülkenin bu memleketin birer ferdiyiz. Paylaşılmayacak hiç bir şeyimiz yok bu memlekette. Yeter ki bir olalım, beraber olalım. Yeter ki kardeş olalım. Birbirimize tahammül edelim, birbirimizin derdiyle dertlenelim. Bunların hepsini yapınca, inanın gerisi teferruattır ben öyle görüyorum. Bu zamana kadar görev yapmış olduğum süreçte azami ölçüde, bunlara hep dikkat ettim. Her hafta en az iki, üç kere böyle topluluklarla bir araya geldik. Gencin, yaşlının, kadının hep yanında olmaya gayret ettik. Duasını almaya hep gayret ettik. Biliyoruz ki, dua alırsak insanımızın yanında olursak hem Cenabı Allah da yardım eder. Hem de işlerimizde bereketlenir. Olaya hep bu çerçeveden bakmaya azami ölçüde gayret ettik. İçimizden gelerek samimi olarak İnsanımızla kol kola olduk.

Birçok toplantıda da sizlerden aldığımız önemli fikirlerle projeler oluşturduk. Hep sorduk böyle bir şey yaparsak, nasıl olur diye. Bu çalışmaların şehre bir faydası olur mu, diye hep sorduk. Baktık ki doğru olur veya yanlış olur deniliyor, biz de yola  öyle devam ettik. Vatandaş orası öyle olmaz, böyle olur dedi öyle yaptık veya hiç yapmadık. Şehrimizin insanlarından aldığımız görüşlerle yaptığımız işleri öyle şekillendirdik. Böyle yaparak, biz kazandık doğruları yaptık. Doğruyu bulmuş olduk. İnsanların gerçekten de yapmak istediği şekilde ve sizlerin emaneti olan bu işi en iyi şekilde layıkıyla yapmaya çalıştım. İnşallah bundan sonra da bu kardeşliği bu dostluğu, bu beraberliği daha da pekiştireceğiz. Siz ne derseniz hep onu yapacağız, dedi.

TOKAT EHLİNE EMANET

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ise bölge halkıyla yapılan kahvaltıda seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Başkan Metin Polat yaptığı konuşmada; “Seçimler her ne kadar yerel seçimler olsa da şöyle bir geriye dönüp bakarsak, genel seçim havasına büründü. Son birkaç seçimde farklı partiler gerek dış güçlerin gerekse iç güçlerin birleşmesi ile bir araya geldiler. Biz bu seçimde elbette şehrimizi birine emanet edeceğiz. Bu Ak Parti de olabilir, diğer partiler de olabilir. İnsan bir emaneti ehline emanet eder. 2004’ten bu yana yaklaşık üç dönemdir Tokat’ımız Ak Parti ile yönetiliyor. Çok da güzel hizmetler yapıldı bu dönemlerde. Eksiklik var mıdır, elbette vardır. Talepler 2000’li yıllardan sonra bir hayli artmaya başladı. İnsanlar geziyor, görüyor farklı illerdeki projeleri ve hizmetleri görüp aynı şeyleri de şehirlerinde olmasını istiyor. Bu da gayet normal bir şeydir. Her zaman söylenen bir söz vardır ya yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bizim içinde aynen bu şekildedir” dedi.