BAŞKANDAN KARLA MÜCADELE EKİPLERİNE ZİYARET

14.01.2019 Haberler

Tokat’ta etkisini gösteren kar yağışının ardından Tokat Belediyesi ekipleri gece-gündüz çalışarak şehrin tüm bölgelerinde karla mücadeleyi sürdürdüler.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, karla mücadele çalışmalarını ilk günden itibaren yakından takip ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Kar temizleme ve solüsyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, basın mensuplarına çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Kar berekettir, güzelliktir, hem toplumun hem iklimin hemde şehrimizin birçok ihtiyacını giderecek önemli bir ihtiyaçtır. Allah rahmetini bereketini Tokatımızdan esirgemesin.

Son bir haftadır Tokat, Türkiye’deki en çok kar yağışı alan illerden biri oldu. Geçtiğimiz hafta Salı günü öğleden sonra başlayan kar yağışı ertesi gün sabahına kadar devam etti. Belediye olarak bizler de kar yağışıyla birlikte kar kürüme, tuzlama ve mücadele çalışmalarına devam ettik. Akabinde de buzlanma meydana geldi. 10’dan fazla ekip kurduk. 300’den fazla çalışma arkadaşımız ile üç vardiya halinde bütün çalışmaları hızlı bir şekilde yaptılar. Tüm arkadaşlarımızın emeğine sağlık.

Karla mücadele çalışmalarımızda öncelikle ana arterleri ele aldık. Ardından şehrimizin yüksek kesimlerinde yolların açılması için çalışmaları sürdürdük. Tuzlama, solisyon çalışmaları ile açılan yollar ve kaldırımlarda ki çalışmalarla şehrimizin tüm noktasına hizmet götürdük. Araçların girmediği alanlarda ekiplerimiz kendi güçleri ile mücadeleyi sürdürdüler. İnsanlarımızın mağdur olmaması için gece-gündüz demeden sabahlara kadar çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.