TAHAD, BAŞKAN EROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

28.04.2014 Haberler

Tokat İli Artova Havzası Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAHAD) Başkanı ve dernek üyeleri, aynı zamanda TAHAD başkan yardımcılığı görevini de sürdüren Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ettiler.
Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Faruk Bal, TAHAD üyesi olan Eyüp Eroğlu’nun Belediye Başkanı seçilmesinin gurur verici olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz 30 Mart Yerel Seçimlerinde %52 gibi bir oyla başkan seçildiniz. Bu başarıdan ötürü sizi tebrik ediyoruz. 1999 yılından itibaren faaliyet gösteren derneğimizin içinden bir arkadaşımızın belediye başkanı olması da bizi ayrıca mutlu etti. Derneğimiz Artova havzasını kapsayan bir dernek. Tokat merkezde ise 45 bin civarı hemşerimiz yaşamakta. Bu 45 bin civarı hemşerimizin gönüllerinin sizinle beraber olduğunu, sizin de Artova havzası dediğimiz bölgedeki üç belediye başkanına öncülük edeceğinizi düşünüyorum. Ben TAHAD üyesi arkadaşlarımızın hep çok güzel yerlerde olmasını arzu eden biri olarak sizi tekrardan tebrik ediyorum” diye konuştu.  

Başkan Eroğlu, üyesi olduğu dernekten gelen bu ziyaretin kendisini çok memnun ettiğini belirterek, “Beraber çalıştığımız ağabeylerimize, kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum. Başkanımızın da ifade ettiği gibi; 13 yıla yakın bir süredir TAHAD Derneğimizin yönetim kurulu üyeliği ile başlayıp başkan yardımcılığına kadar yükseldim ve halende bu görevi sürdürüyorum. 13 yıl önce başkanımızın gel beraberce TAHAD derneğinde çalışmalar yapalım dediğini ve Artova’da kültür faaliyetleri yaptığımızı, köylere gidip çalışmalar yaptığımızı dün gibi hatırlıyorum. Devamında Yeşilyurt Çamlıbel ve Sulusaray’da da benzer çalışmalar yapmıştık. TAHAD güçlü bir dernek ve nüfus olarak da Tokat’ta yaşayan çok insanımız var. Ben TAHAD’tan çıkan bir belediye başkanı olmamı çok önemsiyorum. Bundan sonra bize hizmet etmek, çalışmak düşer. Bununla birlikte bu bölgemiz içinde bize düşen bir görev olursa, bize bir ihtiyaç olduğu taktirde o bölgenin de yanında olduğumuzu açıkça belirtmek istiyorum. İnsanların gönüllerine girmek, dualarını almak için dernekçilik ve belediye başkanlığı yapılır. Niyetimiz hayır. Böylesi bir kalabalıkla gelip ziyaret edip, motive ettiğiniz içinde çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

28.04.2014 - A.Yılmaz