ANINDA HİZMET DÖNEMİ BAŞLADI!

28.04.2014 Haberler

Cumartesi günü mahalle ziyaretlerine çıkan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Bahçelievler Mahallesinde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi hususunda talimatlar vererek, haftanın ilk iş gününde çalışmaları başlattı.
“Anında hizmet” sloganıyla mahallelerin eksiklerine ve ihtiyaçlarına karşılık verilmesine özen gösteren Başkan Eroğlu, beş ay içerisinde bütün mahallelerin acil sorunlarının giderileceğini belirterek, “Cumartesi günü muhtarımızla, müdür arkadaşlarımızla ve başkan yardımcımızla mahallemize geldik ve mahallemizde birtakım tespitler yaptık. Muhtarımızın bize göstermiş olduğu birtakım eksiklikleri tespit ettik ve Pazartesi günü de işe koyulacağımızı söyledik. Sabah 8 itibariyle de ekiplerimiz buraya geldiler. Burada özellikle çalışma prensibimizle ilgili bir husustan bahsetmek istiyorum; Biz Allah izin verirse önümüzdeki beş ay içerisinde 42 mahallemizin tamamına girip, o mahallelerde çok acil dediğimiz kaldırım gibi yol gibi asfalt gibi altyapı gibi özellikle temizlik konusunda hassas bir şekilde tüm ekiplerimizi o mahalleye sokacağız ve 3 veya 4 gün çalışıp o mahallede ki eksikliklerin tamamını bitireceğiz. O mahalleden çıkıp, ondan sonra diğer bir mahalleye girmiş olacağız. Baktığımızda su işleriyle ilgili ekip girdi çıktı, fen işleriyle ilgili bir ekip girdi çıktı. Halkımızın bizlere ilettiği talepleri ve muhtarımızın kendisinin tespit ettiği bu eksikleri bize söylemesiyle beraber bizde hızlı bir şekilde başladığımız bu çalışmaları süratle bitireceğiz. Bugün birinci günümüz ve biraz önce beraberce gezdik, şuanda parke ve kaldırımların düzenlemesi yapıldı. Çöken parkeler kaldırıldı, altyapısı hazırlanıp tekrar tamamlandı. Birkaç gün içerisinde bu mahalledeki eksiklikleri bitirip, ardından Karşıyaka mahallesine gideceğiz. Bu böyle her hafta devam edecek ve biz de temel belediyecilik hizmetleri anlamında Tokat’ımızın artık yüzünün güleceğinin sözünü vermiştik, bunun uygulamasını söz verdiğimiz gibi yapacağız” diye konuştu.  

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Şaban Türk ise şunları söyledi; “Sayın başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten mahallemizde hızlı bir çalışma başladı. Mahalle sakinlerimizle birlikte eksikliklerimizi tespit edip, raporumuzu başkanımıza sunmuştuk. Raporumuz doğrultusunda çalışmalar devam ediyor, kendilerine çok teşekkür ediyor başarılar diliyoruz.”  

Behzat Bulvarı ile ilgili sorulan soruya da cevap veren Başkan Eroğlu, şunları kaydetti; “Biz düzenleyip, temizleyeceğiz. Mahallelimizden istirhamımız mahallesine sahip çıkmalarıdır. Kapısının önünü, sokağını, kaldırımını tertemiz bir şekilde kullanıp sahip çıkmalarıdır. “Temiz şehir Tokat” dedik ve inşallah pırıl pırıl bir Tokat’ı inşa edeceğiz. Ayrıca Behzat bulvarımıza yeni, sıfır asfalt yapacağız. Bununla ilgili ihaleye çıktık ve sonuçlanınca en acil asfalt ihtiyacı olan Behzat Bulvarımız tertemiz bir asfalta kavuşmuş olacak. DSİ ile de görüştük, berrak bir Behzat Deresi için de çalışmalarımız olacak. Önümüzdeki yıl hem asfalt anlamında hem de tertemiz bir Behzat Deresini Tokatlımıza armağan edeceğiz.”

28.04.2014 - A.Yılmaz