ULAŞIMA ÇÖZÜM PROJELERİ

28.12.2018 Projeler

Ulaşım, bir insanın veya eşyanın farklı amaçlarla ve vasıtalarla bulunduğu yerden başka bir yere konum değiştirmesi olayıdır. 

Aşırı derecede artan nüfus ve araç sayısı yüzünden trafik sorunları şehirlerin en büyük problemleri olmuştur. Trafiği Şehirlerarası ve Şehir içi trafik olmak üzere iki aşamalı değerlendiriyoruz. Bu anlamda, karayollarının geçiş güzergâhlarının şehir içi trafiğine katılımını engelleyecek projeler oluşturuyoruz.

Tokat'ta ulaşımın rahatlatılmasına yönelik uygulamalar “trafiğe değil, ulaşıma çözüm” mantığı ile hayata geçiriliyor.

Akıllı kavşak düzenlemeleri, tek yön uygulamaları, sinyalizasyon sistemleri ile ulaşıma çözüm üretiyoruz. Akıllı Trafik Sistemleri ile trafik akışında %39 iyileşme sağlandı.

Behzat ile GOP. Bulvarı arasındaki tek yön uygulamaları için proje çalışmasında sona gelindi.

Geometrik düzenlemeler yaparak kavşaklarımızı, daha çağdaş daha modern bir kent içi görünüme kavuşturduk. Kavşak yaklaşım kollarında depolama alanları artarak hem trafik akışı hızlandı hem de daha konforlu bir ulaşım sağlandı. Yatay ve düşey işaretlemeler yapılarak bu konudaki eksikliklerimiz giderildi ve giderilmeye devam ediyor. Toplu taşıma konusunda daha konforlu bir taşıma için durak ve hat düzenleme çalışmalarımız değişen şartlara göre güncellenerek devam edecek.